1. Sınıf Öğretmenler Günü Şiirleri

En güzel öğretmenler günü fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2100

Öğretmenler günü için yazılmış birçok şiir var ve her sene öğretmenler günü için yeni şiirler yazılıyor. 1. sınıf öğretmenler günü şiirleri araştırması yaparak 1. sınıfa giden çocuğunuza bu şiirleri öğretebilirsiniz. Öğretmenler gününde, öğrendiği şiiri öğretmenine okuyabilir ya da pano hazırlarken o da şiiriyle katkıda bulunabilir.

1.Sınıf Öğretmenler Günü Şiirleri için Harika Fikirler

1.sınıf öğretmenler günü araştırması yaparak çocuğunuza güzel şiirler öğretebilirsiniz. Onun kolayca ezberleyeceği bir şiir bulup, biraz çalıştırırsanız kolayca öğrenecek ve öğretmenini şaşırtacaktır.

Mutlaka incele:  En Güzel Öğretmenler Günü Çiçekleri

1Hayatımın Tadı Tuzu

Birinci sınıfa giden öğrenciye birkaç kelimeden oluşan bu şiiri kolayca ezberletebilirsiniz. Öğretmenine öğretmenler gününde hediyesini verirken ya da konuşma yaparken bu şiiri okuyabilir.

“Hayatımın tadı tuzu, hem pınarı hem havuzu, ışığı ve kılavuzu, ayrıcalıklı yerdesin öğretmenim kalbimdesin..”

2Öğretmenler Günü İçin Kısa Şiir

Öğretmenler günü için kısa bir şiir arıyorsanız ancak birkaç kelimeden oluşan bir şiir de istemiyorsanız size bu şiiri önerebiliriz. Birkaç gün çalışarak çocuğunuz bu şiiri çok kolay öğrenecektir. Eğer öğrenmekte zorluk çekiyorsa bir kağıda yazarak da okuyabilir.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Öğretmenler Günü Kutlaması Fikirleri

“Öğretmenler gününde,

Neşe dolar içime,

Ben küçücük kalbimde,

Taşırım sizi öğretmenim.

Gülmeyi, eğlenmeyi,

Bana siz öğrettiniz,

Kalbimdeki büyük sevgi,

Sizsiniz öğretmenim.”

3Öğretmenler Günü İçin Anlamlı Şiir

Öğretmenler günü için sadece öğretmene olan sevgiyi değil, öğretmene duyulan saygıyı anlatan, onun önemini vurgulayan bir şiir de okunabilir. Bu şiir biraz uzun olduğu için ezberlemesi zor olabilir ancak eğer bir kağıda yazarsanız kolayca okuyacaktır.

“Ellerin vardır öğretmenim,

Memleketin alın yazısını yazar,

Mutlaka incele:  Öğretmenler Günü Hediye Fikirleri

Dağıtır koyu karanlıkları,

Ellerin yüreğimizde bahar,

Yüreğin vardır öğretmenim,

İçinde ne kötülük, ne de kin,

Sevgiyle, iyilikle, bilimle dolu,

Hep vatan için çarpar yüreğim”

4Birinci Sınıf İçin Şiir Yazımı

Birinci sınıfa giden öğrencinizin öğretmenine okuması için hiç bir yerde olmayan güzel bir şiir yazmasına yardımcı olabilirsiniz. Onun yaratıcılığını kullanarak ve öğretmenine olan sevgisinden ilham alarak beraber güzel ve kısa bir şiir yazabilirsiniz.

Öğretmenler Günü İçin Neler Yapabiliriz?

Herkes öğretmenler gününde, öğretmeni için en güzel sürprizleri yapmak ister. Biraz düşünürseniz ve yaratıcılığınızı kullanırsanız öğretmeniniz için çok güzel sürprizler hazırlayabilirsiniz. Öğretmenler gününde ne yapacağınıza karar veremiyorsanız Öğretmenler Günü için Neler Yapabiliriz? isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!