Yeni Annelere 1 Yaş Bebek Eğitimi Bilgileri ve Tavsiyeleri

En iyi bebek gelişim bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

431

Bebeğiniz artık neredeyse bebeklikten çıkıp çocuk olmak üzere. Bebeğinizin bu dönemlerinin tadını çıkarın çünkü bu halleri onun en tatlı halleri. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için 1 yaş bebek eğitimi konusunda bilgi edinmeniz faydalı olacaktır.

1 Yaş Bebek Eğitimi Bilgileri

Bebeğinizin hem ruhsal gelişimi hem de fiziksel gelişimi için 1 yaş bebek eğitimi konusunda bilgi edinmelisiniz. Bebeğinizde olacak değişimleri önceden bilmeniz de işinize yarayacaktır.

Mutlaka incele:  1 Yaş Kurabiyesi Tarifi, Yapımı ve Süslemeleri

11 Yaş Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Bebeğiniz artık yürümeye başladığı için bulunduğu bütün ortamları keşfetmek isteyecektir. Mutfak, yatak odası, oturma odası hatta banyoyu keşfetmeye çalışacaktır. Bu keşif sırasında evi dağıtabilir, kendine zarar verebilecek şeyler bile yapabilir. Çocuğunuzu gözetim altında tutarak evi birazcık dağıtmasına izin verin. Bırakın keşfetsin ve öğrensin. Çok korumacı olmak onun yaratıcı zekasının gelişmesini engelleyecektir.

2Bebeklerde 1 Yaş Sendromu

1 yaş sendromu, bebek gelişiminin normal bir dönemidir. Bebeğiniz 1 yaş sendromuna girdiyse, gelişimi gayet normal ilerliyor demektir. Bebeğiniz 1-2 yaş arasında size zor anlar yaşatabilir. Bu sendrom 4-5 yaşına kadar sürebilir. Bu dönemde kıskançlık, paylaşamama, inatçılık, benmerkezci davranışlar sergileyebilir. Bu davranışlarıyla aslında size artık bir birey olduğunu anlatmaya çalışır. İsteklerinize genellikle “hayır” cevabı vererek kendisinin de seçimleri olabileceğini size kanıtlama arzusu içerisindedir. Bebeğinizin sağlıklı gelişmesi ve bağımsız bir birey olabilmesi için çok aşırı ilgili davranmaktan, korumacı tutumlar sergilemekten, bebeğinizi hırpalamaktan, ona bağırmaktan kaçınmalısınız.

Mutlaka incele:  1 Yaş Uyku Düzeni Nasıl Olmalıdır?

31 Yaşındaki Bebek Oyuncakları

1 yaşındaki bebeğiniz her şeyi keşfetmeye, duymaya, dokunmaya çalışır. Etrafıyla belki de hiç olmadığı kadar ilgilidir. Onun keşfetmesini sağlayacak oyuncaklar alabilirsiniz. Renkli kitaplardan, müzik çalan oyuncaklardan çok hoşlanır. Sizin gözetiminiz altında kalemlerle de oynayabilir.

41 Yas Bebek Anneleri

Etrafınızda 1 yaş civarında bebeği olan anneler varsa onlarla da deneyimlerinizi paylaşabilir ve onların tutumlarını da inceleyebilirsiniz. Çevrenizi gözlemleyerek neyi yapmanız ya da neyi yapmamanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  1 Yaş Fotoğraf Çekimi Fiyatları - En Güzel Bebek Fotoğrafları

1 Yaş Bebek Gelişimi

1 yaşındaki bebeğinizin gelişimini takip edebilmeniz için, 1 yaşına geldiğinde ne gibi değişimler göstereceğini bilmeniz gerekiyor. Çevrenizdeki bebekleri inceleyebilirsiniz ancak her bebeğin gelişimi aynı olmuyor. 1 yaşında bebeğinizin göstereceği değişimleri öğrenmek için 1 Yaş Bebek Gelişimi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!