10 Aylık Bebek Neler Yapar?

En güzel bebek bakım bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın.

734

10. ay bebeğiniz için bir yere tutunarak ayağa kalkabileceği bir ay olacak.. Bebek gelişiminin 10. ayında bunun gibi birçok olaya şahit olabilirsiniz. Yatıyorken kendisini kaldırıp oturabilir, kısa bir süre ayakta durabilir. Anne ve babalar bebeklerinin gelişimlerini merak ederler. Peki bunlardan farklı olarak 10 aylık bebek neler yapar?

10 aylık bebek neler yapar?

Bebeğiniz için bu ay hızlanma ayı diyebiliriz. Fiziksel ve zihinsel olarak bu etkiyi onda görebilirsiniz. Emeklemesi hızlanacak ve kullandığınız talimatlara uyacaktır.

Mutlaka incele:  1 Aylık Bebek Neler Yapabilir?

10 aylık bebek neler yapar

Fiziksel olarak 10 aylık bebek neler yapar? Muhtemelen her anne baba bu ayda onu yürütme çabalarına girecek.. Evet, o da bunu çok istiyor! Şimdiden bir yere tutunarak ayağa kalkmaya başladı bile. Bir koltuktan diğer koltuğa tutunarak geçme evreleri tamamlanıyor.. Bebeğin 10. ayda istediği bir şeyi eliyle işaret edecek ve onun elinden bir şey almaya çalıştığınızda size karşı koyacak.

10 Aylık Bebek Eğitimi

En sevimli hareketleri ile de size neşe katacak. 10 aylık bebek eğitimi sürecinde ona el sallamayı, alkış yapmayı öğretin. Bunları çok çabuk kavrayacaktır. Dilerseniz, Yeni Annelere Bebek Eğitimi Bilgileri ve Tavsiyeleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebeklerde Ağlama Krizi Nedenleri Nelerdir? Çözümü Nedir?

10 aylık bebek neler yapar

10 Aylık Bebek Oyunları

Minik bebeğiniz ile oyun oynamaya bayılacaksınız. O halde 10 aylık bebek oyunları nelermiş, görelim. Bebeğinizin mutlaka çok sevdiği bir oyuncağı vardır. Bu oyuncağa  kurdele bağlayarak onunla harika bir oyun oynayabilirsiniz. Kurdelenin bir ucunu uzun bırakarak oradan çekebileceğini gösterin ve size vermesini isteyin. Tabii ki biraz daha eğlence katmak isterseniz bu oyuncağı kurdelesi görünür şekilde saklayın ve bebeğinizden oyuncağı bulmasını isteyin. Bu oyun çok hoşuna gidebilir.

10 aylık bebek neler yapar

Oyun oynarken aynı zamanda ses çıkarmasını istiyorsanız, bu oyun tam size göre! Bebeğinizi bacaklarınızın arasından geçirin ve geçerken tren “çuf çuf” sesi çıkarın. Muhtemelen birkaç denemeden sonra o da bu sesi çıkaracaktır. Ayrıca bebekler ‘Ce-ee’ oyununa da bayılır.

Mutlaka incele:  1 Aylık Bebek Gelişimi

10 Aylık Bebek Oyuncakları

10 aylık bebek oyuncakları arayışında iseniz eğitici olmasına önem verin. Üzerinde hayvanlar olan ve basıldığında ses çıkaran oyuncaklar gibi öğretici oyuncaklar alabilirsiniz.

10 aylık bebek neler yapar

10 aylık bebeğinize küçük ve yumuşak bir top da alabilirsiniz. Onu yuvarlamak hoşuna gidebilir. Evcilik oyuncakları da sayıları öğreten oyuncaklar kadar öğretici. Ona bir doktor seti oyuncağı alabilirsiniz. Bunun gibi meslek oyuncakları bebekler için ideal olacaktır.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!