10 Kasım Etkinlikleri Okul Öncesi Faaliyetleri

10 Kasım hakkında etkinlik önerileri ve tavsiyeleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1583

Atatürk’ü anlatmaya okul öncesi çağda başlanır. O yaşlarda çocuklara tarihi bir eğitim vermek zordur. Zaten yaşları gereği de bu eğitimi anlamayacak durumdadırlar ama Atatürk’ün ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu anlatmak çok önemlidir. 10 Kasım etkinlikleri okul öncesi yaştaki çocuklarla beraber hazırlanabilir.

En Güzel 10 Kasım Etkinlikleri Okul Öncesi Fikirleri

10 Kasım etkinlikleri okul öncesi öğretmenlerinin, öğrencileriyle beraber hazırlayabileceği anlamlı etkinliklerdir. Öğretmenlerin yardımıyla öğrenciler çok güzel etkinlikler hazırlayabilir. Bu sayede hem ekip çalışmasını öğrenirler hem de Atatürk ile ilgili güzel işlere imza atmış olurlar.

Mutlaka incele:  10 Kasım Etkinlikleri: 1. Sınıf, 2. Sınıf ve 3. Sınıfa Özel Faaliyetler

1Anıtkabir ve Çiçekler

En anlamlı 10 kasım okul öncesi etkinlikleri arasında olan bu etkinlik çocukları hem çok eğlendirecek hem de ortaya güzel bir iş çıkacaktır. Atatürk, şu anda ebedi istirahat yeri olan Anıtkabir’de yatıyor. Türk gençliği ise onun kendi elleriyle ektiği ve büyüttüğü birbirinden değerli çiçekleri. Anıtkabir’in bahçesinde, Atatürk’ün gölgesinde tasvir edilmiş bu çiçeklerin üstüne sınıfınızdaki öğrencilerin fotoğraflarını yapıştırabilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Özel 10 Kasım Yaka Kartı Örnekleri

210 Kasım Çelengi

10 Kasım’da törenlerle Anıtkabir’e çelenk bırakılır. Anıtkabir’i ziyaret etme şansınız yoksa bile sınıfınızda güzel bir çelenk hazırlayabilirsiniz. Atatürk’ün ve Anıtkabir’in çeşitli fotoğraflarını bir kartona yapıştırabilir ve etrafını öğrencilerinizle beraber hazırladığınız bir çelenk ile süsleyebilirsiniz. İmkanınız varsa küçük bir Anıtkabir yaparak ya da resmini çizerek çelenginizi onun önüne de bırakabilirsiniz.

3Atatürk Tuvali

Sınıfınızda Atatürk ile ilgili güzel bir tuval hazırlayabilirsiniz. Öğrencilerinizden bir kartonun üzerine kendi ellerinin kalıplarını çizmelerinde ve bu kalıpları kesmelerinde yardımcı olabilirsiniz. Ardından bu el kalıplarını Atatürk fotoğrafının etrafına yapıştırabilirsiniz. Henüz okuma yazma bilmeyen öğrencilerinizle beraber hazırlayabileceğiniz en güzel etkinliklerden biri olan bu etkinliği yapmak hem eğlenceli olacak, hem de ortaya anlamlı bir tablo çıkacaktır.

Mutlaka incele:  En Anlamlı 10 Kasım Panosu Örnekleri

4Maket Anıtkabir

Anıtkabir’e gidemeseniz de Anıtkabir’in küçük bir maketini yapabilirsiniz. Maket Anıtkabir’in etrafına yapma çiçekler yapıştırabilir ve maketin tam ortasına bir Türk bayrağı asabilirsiniz. Bu maketi yapmak çocukları çok zorlamayacaktır ama yine de onlara yardım etmeniz gerekecek.

29 Ekim Programı

10 Kasım’da okulunuzda yapacağınız etkinlik için bir program hazırlamalısınız. Bu programda elbette neşeli danslar ve eğlenceli müzikler olmayacak ama biraz fikir edinmek için 29 Ekim Programı isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!