10 Yaş Zeka Oyunları Nelerdir?

949

Çocuğunuz için oyuncak seçimi konusunda oldukça dikkatli olmalısınız. Onun eğlenirken öğrenebileceği, 10 yaş zeka oyunları olduğunu unutmamalı ve onu bu oyunlara yönlendirmelisiniz.

En İyi 10 Yaş Zeka Oyunları

Satrançtan hafıza oyunlarına, soru-cevap oyunlarından strateji oyunlarına kadar çocuğunuza faydalı olabilecek, aynı zamanda da eğlenmesini sağlayacak oyunlardan bazıları…

Mutlaka incele:  Denizli Palyaço Kiralama Fiyatları

1Bilim Kutusu

10 yaş zeka oyunları arasında yer alan BrainBox, çocukların bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmış. Oyun, yaşam döngüsünden ışığa, bitkilerden insan vücuduna, mıknatıslardan maddelere kadar, 7-11 yaş aralığındaki çocuklara öğretilen, birçok önemli konuyu içeriyor.

2Penguenler

Dikkat, hafıza, renkleri tanıma ve strateji geliştirme becerilerine dayanan bu oyun en sevilen 10 yaş zeka oyunları arasında yer alıyor. Bu oyun, çocuğunuzun hem hafızasını hem de konsantrasyonunu geliştirmeye yardımcı olacaktır.

3Sihirbaz

Bu sihirli eşleştirme oyununda şapkanızı giyin, malzemelerinizi masanın üzerine koyun ve tavşanı şapkanıza gizleyin! Problem çözme, görsel algı, ince motor becerileri, dikkat, konsantrasyon ve hız becerilerini geliştirmeye dayalı bu oyun sizin çocuğunuz için de iyi bir oyun seçeneği olabilir.

Mutlaka incele:  Yaratıcı Drama Etkinlikleri Pandomim Örnekleri

4Gobblet Gobblers

Bu oyun hem hafızayı geliştirmeye hem de strateji belirleme beceri yaratmaya yardımcıdır. Temel olarak Tic-Tac-Toe oyunuyla benzerlik gösteren bu oyun en keyifli 10 yaş zeka oyunları arasında bulunuyor. Siz de bu oyun sayesinde çocuğunuzun zihinsel gelişimine ve gelişen becerilerini artırmasına yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda onunla birlikte eğlenceli aktiviteler de yapma şansınız olacak.

5Dr. Eureka dikkat ve hafıza oyunu 

Bir görev kartı, 3 deney tüpü ve 6 renkli top alıp, onun bilimsel formülünü çözün. Maddeleri düşürmeden tüpten tüpe aktarın ve görev kartında gösterildiği gibi doğru sırada dizin. Hem ellerinizi hem de beyin kıvrımlarınızı çalıştıran bu oyunu tek başınıza da oynayabilirsiniz, grup olarak da. İnce motor, dikkat, hafıza, uzaysal algı ve hız becerilerini geliştirmeye yardımcı olan bu oyun ailecek oynayabileceğiniz bir oyun aynı zamanda. 10 yaş zeka oyunları listemizin son sırasındaki bu oyunu siz de denemelisiniz.

Mutlaka incele:  Kız Çocuğu İçin 10 Doğum Günü Partisi Konsepti

Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri

Çocuklar oyun oynayarak büyürler. Okul öncesi dönemde de keyifli oyunlar oynayarak vakit geçirmeleri, eğlenebilmeleri ve eğlenirken öğrenebilmeleri için Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri Örnekleri yazımıza göz atmanızda fayda var.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!