12 Aylık Bebek Beslenmesi

Ay ay bebek beslenmesi ve en güzel 1 yaş bilgileri için yazının sonundaki ilgilli içeriklere mutlaka göz atın!

303

Bebeğiniz 12 aylık olduktan sonra artık yeni tatlar denemeye hazırdır. Bu dönem onun damak zevkini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Herhangi bir yiyeceğe alerjisi yoksa artık yemesinin yasak olduğu yiyecek sayısı da azalmıştır. 12 aylık bebek beslenmesi ile ilgili dikkat etmeniz gerekenleri yazımızdan okuyabilirsiniz.

12 Aylık Bebek Beslenmesi

12 aylık bebek beslenmesi dikkat ve özveri ister. Bu dönemde bebeğiniz sizin yediğiniz şeylerden yemek isteyecektir. Onun önünde abur cubur yememeye, onun şu anda alışmasını istemediğiniz şeyler tüketmemeye özen gösterin.

Mutlaka incele:  1 Yaş Kız Bebek İçin Doğum Günü Kıyafet Önerileri

112 Aylık Bebek Yemek Tarifleri

Bebeğinizin herhangi bir yiyeceğe alerjisi yoksa ona lezzetli ve besleyici yemekler hazırlayabilirsiniz. Büyüdüğünde sebze yemesini istiyorsanız şimdiden sebzelerin tadına bakmasını sağlayın. Birçok çocuk hayatında tadını bile bilmediği sebzeleri yememek için direnir. Ona şimdiden farklı lezzetler tattırın. Sebze yemekleri, köfte, çorba gibi yiyecekler yedirebilirsiniz.

21 Yaş Beslenmesi Örnek Menü

1 yaşına gelmiş bebeğiniz için yeme alışkanlıklarını düzenleyecek ve besleyici menüler hazırlayabilirsiniz. Kahvaltıda 30 gram kadar beyaz peynir yedirebilir ve reçel, bal, tahin, pekmez gibi yiyeceklerden de her gün 1 çay kaşığı kadar verebilirsiniz. Şeker yedirmemeye özen gösterin. Şeker yemek için hala çok erken. Bebeğinizi emzirmeye de devam edin. Şu anda tamamen sizin sütünüze ihtiyacı olmasa da hala anne sütü onun için çok önemlidir.

Mutlaka incele:  5 Aylık Bebek Kilosu ve Boyu

313 Aylık Bebek Yemek Tarifleri

Bebeğiniz 13 aylık olduğunda da ona hemen hemen aynı yiyecekleri vereceksiniz. Özellikle kahvaltı menüsüne özen gösterin. Kahvaltıda inek sütü de verebilirsiniz ancak kahvaltıdan önce sizin biraz emzirmeniz daha faydalıdır. Reçel, bal, pekmez gibi yiyecekleri aynı anda vermeyin. Her gün birini vererek hepsinin tadına alıştırabilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinde de sebze, köfte gibi yiyecekler verebilirsiniz. Sebze püresi çok yararlıdır ve farklı sebzelerin tadına bakmasını sağlar. Kendiniz farklı sebze püreleri hazırlayarak bebeğinize yedirebilirsiniz. Sebze püresi öğle yemeğinde de akşam yemeğinde de verilebilir. Ayrıca bebeğinize meyve de yedirebilirsiniz. İster yoğurdun içine karıştırarak isterseniz de püre şeklinde yedirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  9 Aylık Bebek Beslenmesi

1 Yaş Bebek Beslenmesi

Bebeğiniz 1 yaşına geldiğinde yasaklı yiyecek sayısı azalmıştır. Artık birçok yiyeceğin tadına bakabilir. 1 yaş bebek beslenmesi için dikkat etmeniz gerekenleri 1 Yaş Bebek Beslenmesi isimli yazımızdan okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!