2 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo Baş Çevresi Nasıl Olur?

En güzel bebek gelişim bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1143

Ebeveynler bebeklerinin gelişimini her zaman takip etmelidir. Bebeklerinin boy, kilo, baş çevresi ölçümünün yanı sıra uyku düzeninin de takibi yapılmalıdır. 2 aylık bebek gelişimi boy kilo baş çevresi nasıl olmalı merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

2 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo Baş Çevresi

2 aylık bebek gelişimi boy kilo baş çevresi hakkında bilgi edindikten sonra bu ölçümleri kendiniz de yapabilirsiniz. Bebeğinizi doktora götürdüğünüzde doktor da sağlık durumuyla ilgili sizi bilgilendirecektir.

Mutlaka incele:  27 Aylık Bebek Gelişimi

12 Aylık Bebek Kilosu

2 aylık kız ve erkek bebeğin kilosu birbirinden farklıdır. Bebeğinizin kilosu bu değerlerin biraz altındaysa çok endişe etmeyin. Doktor kontrolüne gittiğinizde doktorunuz konuyla ilgili sizi bilgilendirecektir. 2 aylık bir erkek bebek ortalama 4700-5400 gram ağırlığındadır. Bebeğinizin ideal kilosu 4750-4850 gram arasıdır. Bebeğinizin kilosunu bu aralıklarda tutmaya özen gösterin. Bebeğiniz kız ise 4350- 5000 gram aralığı onun için idealdir.

22 Aylık Bebek Boyu

2 aylık kız bebek ve erkek bebeğin boy ortalaması da birbirinden farklıdır. Bebeğiniz kızsa boyu 52- 57 santimetre aralığında olmalıdır. Bebeğiniz erkek ise onun için ideal boy 57-63 santimetredir. Prematüre bebekler biraz daha kısa olabilir. Bebeğinizi doktor kontrolüne götürdüğünüzde doktorunuz bebeğinizin boyunu da ölçerek sizi bilgilendirecektir.

Mutlaka incele:  8 Aylık Bebek Gelişimi

32 Aylık Bebek Baş Çevresi

Bebeğinizin gelişimini takip edebilmeniz için baş çevresini de ölçmelisiniz. Kız bebeklerde baş çevresi aralığı ortalama olarak 35.4-40.1 santimetre arasındadır. İdeal baş çevresi ortalama 38.2 santimetredir. Erkek bebekler için ise baş çevresi aralığı ortalama 35.6-41.5 santimetre arasındadır. Erkek bebeğiniz için ortalama baş çevresi 39 santimetre civarıdır.

Mutlaka incele:  33 Aylık Bebek Gelişimi

42 Aylık Bebeğin Uyku Düzeni

2 aylık bebeğinizin uyku düzenini takip etmek istiyorsanız normal uyku düzeninin nasıl olması gerektiğini bilmelisiniz. Bebeğinizin uykusu 1. aya göre daha çok düzene girmiştir. Gündüzleri uyanık kalma süresi artar. Geceleri ise ortalama 7 saat uyur. Bebeğiniz artık karanlığı fark edebildiği için gece beslerken onunla konuşmayın. Gece bebeğinizi beslerken onunla konuşmanız uykusunu bölecek ve gecenin geri kalanında uyumakta diretecektir.

2 Aylık Bebek Kıyafetleri Modelleri, Örnekleri ve Önerileri

2 aylık bebeğiniz için onun boyuna ve kilosuna uygun kıyafetler alabilirsiniz. Bebeğiniz için alışveriş yapacaksanız en güzel kıyafet modellerini 2 Aylık Bebek Kıyafetleri Modelleri, Örnekleri ve Önerileri isimli yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!