2 Aylık Bebek Kilosu

En iyi bebek gelişim bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1171

2 aylık bebek kilosu anne ve baba tarafından takip edilmeli. Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için ideal kilosunda olması önemlidir. Eğer bebeğiniz ideal kilosunda değilse doktorunuza danışmalı ve önerilerini harfiyen yerine getirmelisiniz.

2 Aylık Bebek Kilosu ve Boyu

2 aylık bebek kilosu ve boyu hakkında bilgi alarak bebeğinizin gelişimini takip edebilirsiniz. Bebeğinizin ideal kilosu hakkında bilgi sahibi olursanız takip etmek daha kolay olacaktır. Bebeğinizin gelişimi hakkında da bilgi sahibi olmalısınız.

Mutlaka incele:  33 Aylık Bebek Gelişimi

12 Aylık Bebek Gelişimi Boy Kilo Baş Çevresi

2 aylık bebek kaç kilo olmalı sorusu anne ve babaların kafasını karıştırmaktadır. 2 aylık kız bebeğinizin kilosu en 3500 gram, boyu 52 santimetre, erkek bebeğinizin kilosu en az 3600 gram, boyu ise 53 santimetre olmalıdır. Bebeğinizin gelişimini takip etmek için baş çevresini de ölçebilirsiniz. 2 aylık bir bebeğin baş çevresi 39,3 santimetre olmalıdır.

Mutlaka incele:  10 Aylık Bebek Beslenmesi

2Bebekler Ayda Kaç Kilo Almalı?

Bebekler doğumdan itibaren ilk haftalarda ortalama 175-225 gram kadar kilo alırlar. Zamanla bu oran artacaktır. Bebek 6. ayına geldiğinde doğum kilosunun yaklaşık 2 katına ulaşmış olmalıdır. 6. aydan sonra bebeğin kilo alma hızı yavaşlayacaktır.

32 Aylık Bebek Ne Kadar Emer?

2 aylık bebek 3-4 saatte bir emmek ister. Çene kasları ilk aya nazaran güçlendiği için emme süresi daha azdır. Ortalama 10 dakika emmek, 2 aylık bebek için yeterli olacaktır. 2 aylık bebeklerin kusma eğilimi fazladır. Bu nedenle emzirirken dik tutmanız önemlidir. Bebek kusarken akciğerine kaçabilir. Akciğerine kaçmaması için bebeğinizi emzirirken dik tutmalısınız.

Mutlaka incele:  16 Aylık Bebek Gelişimi

42 Aylık Bebek Kaç Saat Uyur?

2 aylık bebeğiniz artık gündüz daha fazla uyanık kalır ve gece daha çok uyur. Geceleri ortalama 5 saat uyurlar. İki aylık bebek gecede 5-6 saat deliksiz uyuyabilir. Bazı bebekler gecede 10 saat uyur ancak tek seferde 10 saat uyumazlar. Geceleri 2-6 kez uykudan uyanıp annelerini isterler ya da kendi kendilerine uykuya dalarlar. Gecede 2 kez emmek için uyanabilirler.

2 Aylık Bebek Aşısı Sonrası Yan Etkileri Nelerdir?

Bebekler 2 aylık olduklarında aşı olurlar. Bu aşıların da bazı yan etkileri olur. Bebeğiniz 2. ayına geldiyse ve aşı olacaksa, bebeğinizde görülecek yan etkiler için 2 Aylık Bebek Aşısı Sonrası Yan Etkileri Nelerdir? isimli yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!