2 Yaş Eğitim Seti

En faydalı 2 yaş bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

368

Bebeğinizin eğitimine evdeyken başlamalısınız. Eğitim öncelikle aileden başlamalı. Bebeğinize eğitim seti satın alarak evde eğitim vermeye başlayabilirsiniz. 2 yaş eğitim seti ile bebeğinize gerekli eğitimi verebilirsiniz.

2 Yaş Eğitim Seti Nelerden Oluşur?

2 yaş eğitim seti, bebeğinizin gelişime uygun parçalar içerir. Bebeğinizin yaşına uygun bir eğitim alabilmesini istiyorsanız 2 yaş için eğitim seti alabilirsiniz. Bu setle oynayarak ve seti inceleyerek eğitim alabilir.

Mutlaka incele:  2 Yaş Gelişim Özellikleri ve Yaşa Uygun Aile Tavrı

12-3 Yaş Etkinlik Kitabı

Bebeğinizin yaşına uygun kazanımlar elde edebilmesi için etkinlik kitapları alabilirsiniz. Bu kitaplarda bebeğinizle birlikte yapabileceğiniz hem eğlenceli hem de eğitici etkinlikler yer alır. Bebeğinizin ince ve kaba motor gelişimi, zeka ve dil gelişimi için etkinlikler yapabilirsiniz.

22 Yaş Etkinlik Kutusu

Bebeğinizin hem eğitimini tamamlamak hem de ona hoşça vakit geçirtmek için etkinlik kutuları satın alabilirsiniz. Etkinlik kutusu denilince bu kutuların çok pahalı olduğu düşünür ancak uygun fiyata da etkinlik kutuları satılmaktadır. Eğer etkinlik kutularına ayıracak bütçeniz yoksa kendiniz de etkinlik kutusu hazırlayabilirsiniz. Etkinlik kitaplarında yer alan etkinlikleri inceleyerek bebeğinize uygun bir kutu yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  2 Yaş Etkinlikleri Örnekleri - En İyi 2 Yaş Aktiviteleri

32 Yaş Kitap Önerileri

Bebeğinize hem dil, hem de davranış eğitimi verebilmeniz için kitaplar çok önemli. Oyuncak mağazalarında ve kitapçılarda 2 yaşındaki bebeğinize uygun kitaplar bulabilirsiniz. Bu kitaplar bebekler dil gelişimine katkıda bulunur. Bebeğinize dil eğitimi vermek ve onun kelime dağarcığına yeni kelimeler eklemek istiyorsanız dil eğitim kitapları satın alabilirsiniz. Davranış eğitimi için de hazırlanan kitaplar var bu kitapları bebeğinize okutarak, resimlerini göstererek ona eğitim verebilirsiniz.

42 Yaş Eğitimi

2 yaşındaki bebeğinize verebileceğiniz bir diğer eğitim tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimi bebeğiniz için çok önemli ve mutlaka zamanı gelince verilmeli. Tuvalet eğitimiyle ilgili de hazırlanmış kitaplar var. Tuvalet eğitimine yardımcı olacak şarkı söyleyen oyuncaklar da satılıyor. Bebeğinize tuvalet eğitimi verirken onun eğlenmesini de sağlamak istiyorsanız bu tarz kitaplar satın alabilirsiniz. Bebeğinize bu kitapları okuyarak ve şarkıları dinleterek tuvalet eğitimini sıkıcı olmaktan çıkarabilirsiniz.

Mutlaka incele:  2 Yaş Sendromu ile Başa Çıkma İçin 8 Etkili Yöntem

2 Yaş Uyku Eğitimi

2 yaşındaki bebeğinize uyku eğitimi de vermelisiniz. Uyku eğitimi vermediğiniz takdirde ileride sorunlar yaşayabilirsiniz. Bebeğinize uyku eğitimi verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız 2 Yaş Uyku Eğitimi isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!