2 Yaş Oyuncakları Nelerdir?

En iyi 2 yaş fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1795

Oyuncaklar çocukların eğlenceli zaman geçirmesi içindir. Çocuklar, oyuncaklarıyla kendi hayal dünyalarında eğlenceli vakit geçirirler. Sadece eğlenceli değil kaliteli zaman geçirmek de önemlidir. Çocuğunuza oyuncak alırken bu oyuncağın ona nasıl katkıları olacağını da hesaplamalısınız. 2 yaş oyuncakları nelerdir diye merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Faydalı ve Öğretici 2 Yaş Oyuncakları

2 yaş oyuncakları satın alacaksanız ve hangi oyuncakların hangi yaş için uygun olduğunu bilmiyorsanız tek yapmanız gereken şey oyuncağın üzerine bakmak. Oyuncakların üzerinde hangi yaş için uygun oldukları yazmaktadır.

Mutlaka incele:  En İyi Çocuk Psikolojisi Kitapları

12 Yaş Zeka Oyuncakları

2 yaş için zeka oyuncakları arıyorsanız ahşap puzzle satın alabilirsiniz. Özellikle büyük parçalı puzzlelar 2 yaş için idealdir. Kartondan yapılmış puzzle almanızı önermiyoruz çünkü ısırıp çiğneyerek yutabilir. Görseldeki gibi puzzlelar hem hayvanları öğrenmeleri hem de nesneleri boyutlarına göre ayırmaları için eğitici olacaktır.

22 Yaş İçin Eğitici Oyunlar

Üst üste şekiller dizerek uzun bir zürafa oluşturulan bu eğitici oyun çocukların, nesneler arasındaki farkı anlamalarına yardımcı olacak. Büyük-küçük nesneleri birbirinden ayırarak üst üste dizerek hem kaliteli zaman geçirecekler hem de nesneleri ayırt etmeyi öğrenecekler.

Mutlaka incele:  2 Yaş Çocuğu Aktiviteleri - 2 Yaş Çocuğu Neler Yapabilir?

32 Yaş Eğitici Oyunlar

2 yaşındaki çocuğunuzun renkleri, sayıları, hayvanları, nesneleri öğrenebileceği oyuncaklar satın alabilirsiniz. Bu tarz oyuncaklar bulamıyorsanız kendiniz de öğretebilirsiniz ancak oyuncaklar ilgisini çekeceği için çok daha kolay öğrenecektir. Yaşına uygun eğitici oyuncaklar alırsanız hem kaliteli zaman geçirir hem de eğlenerek bir şeyler öğrenir.

42 Yaş Oyuncak Tavsiye

2 yaş oyuncak seçimi yaparken satın aldığınız oyuncağın çocuğunuzun yaşına uygun olmasına özen göstermelisiniz. Daha küçük ya da daha büyük çocuklar için yapılmış oyuncakları satın almamalısınız. Oyuncağın üzerinde hangi yaş için olduğunun yazıp yazmadığına dikkat edin. Oyuncakta çocuğunuzun yutabileceği parçalar olmaması çok önemli. İçinde çocuğunuzun yutabileceği parçalar varsa oyuncağı satın almayın.

Mutlaka incele:  2 Yaş Etkinlikleri Örnekleri - En İyi 2 Yaş Aktiviteleri

52 Yaş Eğitici Kitaplar

Çocuğunuzun hayal gücünü geliştirmek ve kitap sevgisi aşılamak için ona şimdiden kitap okumaya başlayabilirsiniz. Resimli, hareketli kitaplar ilgisini çekecektir. Onun çevresini keşfetmesini sağlamak için de bu kitaplar yararlı olacaktır.

El Yapımı Oyuncaklar ve Yapılışı

Çocuğunuzu kendi yaptığınız bir oyuncak armağan etmek istiyorsanız ancak oyuncak yapımıyla ilgili yeterli bilginiz yoksa El Yapımı Oyuncaklar ve Yapılışı – El Yapımı Oyuncak Tasarımları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!