Birbirinden Güzel 23 Nisan Etkinlikleri

En güzel 23 nisan fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

212

Bu yıl 23 Nisan pazartesiye geliyor. Yani bütün çocuklar için tatil anlamına geliyor bu. Hem okulda yapılacak etkinlikler için hem de aile ile yapılacak etkinlikler için oldukça güzel bir gün. Sizler için bu günü en güzel şekilde değerlendirebilmeniz amacıyla çeşitli 23 Nisan etkinlikleri derledik;

123 Nisan Gösterileri

Günün anlamı hakkında yapılan konuşmaların ardından çeşitli sınıflarda ki öğrencilerin şiir okumaları ile devam eder genellikle etkinlikler. Eğer okul içerisinde bir spor takımı varsa kendileri branşları ile alakalı bir gösteri hazırlayıp sunabilirler. Bunların ardından ise tiyatro gösterileri ve farklı dans gösterileri hazırlanabilir. Önemli olan çocukların en eğlenceli bir şekilde bu günü geçirmesi ve bu önemli günün değerini unutmamasıdır.

Mutlaka incele:  En Güzel 23 Nisan Kostümleri

2Nesin Vakfı Çocuk Şenliği

Her yıl nesin vakfının çiftliğinde düzenlenen bu şenlik yüzlerce çocuğun gönüllerince koşup eğlenmesine sahne oluyor. Çatalca’da gerçekleşen bu etkinlikte müzikten boyamaya kadar birçok aktivite gerçekleşiyor. Çocukların gelişimine ve eğitimine oldukça yatırım yapan bu vakıf çocuk bayramını da es geçmiyor tabi ki.

3Bebek Parkı Kutlamaları

Her sene olduğu gibi yine bu sene de aileler çocukları ile beraber törenlerin ardından çeşitli kutlamalara gidecektir. İstanbul içinde en çok tercih edilen yerlerden birisi de Bebek Parkı. Hem doğal ortamı hem de manzarası ile harika bir gün geçirmenize ön ayak oluyor bu güzel park. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği bu etkinlik geleneksel olarak her yıl düzenleniyor. Aynı zamanda ilkbaharın gelişini de karşılayan bu etkinlik çocuklara güzel zaman geçirmesini sağlıyor.

Mutlaka incele:  En Güzel 23 Nisan Cam Süsleme Örnekleri

4Swissotel Çocuk Karnavalı 23 Nisan Etkinlikleri

Geleneksel haline gelen bu karnaval her yıl AÇEV yararına gerçekleştiriliyor. Bu karnaval dahilinde aileler çocukları ile beraber oldukça güzel bir gün geçiriyor. Pek çok aktivitenin gerçekleştirildiği bu karnavalda çocuklar sosyal gelişimlerini arttırma imkanına sahip oluyor. Elden edilen gelirin tamamı da AÇEV’e bağışlanıyor.

523 Nisan Etkinlikleri Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri

Bu atölyeler ile çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor. Müzikten resime, fotoğrafa ve tiyatroya kadar pek çok dalda atölye düzenlenmektedir. Bu etkinlikler sayesinde çocukların sanata ve yaratıcılığa ilgi duyması hedefleniyor.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!