3 Aylık Bebek Neler Yapar?

Birbirinden faydalı yenidoğan bebek bakım bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın.

1647

Bebeğiniz artık 3 aylık! O minicik elleri, ayakları ile sizin için mucize olan bebeğiniz büyüyor.. Günden güne gelişimi farklılık gösteren bebeğiniz için bu süreci merak ediyor olmalısınız.  O halde, ‘3 aylık bebek neler yapar?’ sorusunu cevaplayalım..

3 aylık bebek neler yapar?

Minik bebeğiniz artık sizi tanıyor. Annesi odaya girince sevinecek ve bunu belli eden davranışlar sergileyecek. Sizin de bu dönemde bebeğiniz ile iletişiminiz çok önemli. Onunla uzun uzun konuşabilir, şarkı söyleyebilirsiniz. Çünkü o, sizden ilgi ve sevgi bekliyor..

Mutlaka incele:  En Güzel 3 Aylık Bebek Kıyafetleri Fikirleri

3. ayda fiziksel olarak bebeğiniz artık daha güçlü! Başını dik tutabileceği bu ayda minik bebeğiniz kendisini tanımaya başlayacaktır. İlk iki ayını doldurduktan sonra, ellerini beş parmak halinde açıp inceleyecek.. Onun için bu ay oyuncakları eli ile kavrayabileceğini farkettiği bir ay olacak!

3 aylık bebek hareketleri nelerdir?

Ne mutlu ki, bebeğiniz artık ellerini çırpmayı da öğrendi! 3 aylık bebek hareketleri arasında olan iki elini vurarak yaptığı bu hareket onun da çok hoşuna gidecek ve her defasında gülecek.. Zaten bu ayda minik bebeğiniz çok neşeli olacağı için sevmeye doyamayacaksınız..

Mutlaka incele:  33 Aylık Bebek Gelişimi

3 aylık bebek gelişimi için neler yapılmalı?

Anne ve babalar için en önemli sorulardan biri: 3 aylık bebek gelişimi için neler yapılmalı? Bebeğin en ihtiyacı olan tabii ki, ilgi. Anne ve babasının kucağında kendini güvende hissedecektir. Bu yüzden onu kucaklamaya önem verin. Bebeğiniz bu ayda etrafında olup bitenler ile yeni yeni tanışmaya başlıyor. Onunla konuşarak ve göstererek etrafı tanıtın..

Bebeğinize bu aylarda yumuşak oyuncaklar verip, onu incelemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bebeklerin en sevdiği aynalar, bu ayda da kendisini tanımasını sağlıyor. Ayna karşısında vakit geçirerek kendisini incelemesini sağlayabilirsiniz. Yüzünü, ağzını, burnunu, gözünü tanıtabilirsiniz. Peki bunlardan farklı olarak 3 aylık bebek neler yapar?

Mutlaka incele:  Bebeğin Anne Karnında Gelişimi

Bebeğinizi yüzükoyun yatırdığınızda, bu durumdan kurtulmak için kolları ile çabalar. Başını az da olsa kaldırabilir. Ayrıca bebeğinizi ayakları üzerine tuttuğunuzda da tepkisini hissedeceksiniz. 3 aylık bebeğiniz ayaklarını yere koyacaktır. Tabii ki adım atma için daha çok erken.

Fiziksel olarak gelişmesine devam eden 3 aylık bebeğinizde muhtemelen bu hareketlenmeleri göreceksiniz. Onun bu etrafa neşe saçtığı dönemde her gününüzü güzel değerlendirin, sevginizi ve ilginizi üzerinden eksik etmeyin! 🙂

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!