3 Haftalık Hamilelik Belirtileri Nelerdir? 3 Haftalık Gebelik Testte Çıkar Mı?

2253

Hamilelik belirtileri her kadında farklı olabilir. Bazı kadınlarda mide bulantısı dahi olmazken bazı kadınlar ciddi bulantı problemi yaşayabilir. Bazen meydana gelen ufak değişiklikler de hamilelik belirtisi olabilir ancak anne adayı bu durumun farkına varmayabilir. Eğer hamilelik şüpheniz varsa ve belirtileri öğrenmek istiyorsanız 3 haftalık hamilelik belirtileri hakkında bilgi alabilirsiniz.

3 Haftalık Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

3 haftalık hamilelik belirtileri arasında en belirgin belirti mide bulantıları ve kusmadır. Ayrıca ilk haftalarda yerleşme kanamaları da görülebilir. Ancak bu kanama anne adayları tarafından çoğunlukla regl kanaması sanılır. Oysaki yerleşme kanaması çok az olur.

Mutlaka incele:  En Güzel Esprili Hamile Tişörtleri

1Erken Hamilelik Belirtileri

Bebeğiniz daha çok küçük. Rahme yeni yerleşmeye başlıyor. İlk haftalarda, bebeğiniz rahminize yerleştiğinde yerleşme kanamalarının yanı sıra yorgunluk da meydana gelir. Eğer kendinizi yorgun hissediyorsanız, sürekli uyuma ihtiyacı duyuyorsanız ve göğüsleriniz de büyümeye başladıysa bunlar erken 3 haftalık hamilelik belirtileri olabilir.

2Ani Ruh Hali Değişimleri

Hormonlarınızın değişimiyle beraber ruh haliniz de değişmeye başlayabilir. Yakın çevrenizdeki insanlar size bazı şeylere fazla duygusal yaklaşmaya başladığınızı söyler ancak davranışlarınız size mantıklı gelebilir. Tüm bunların nedeni hormonlarınız ve yorgunluğunuzun sebebi de hormonlarınızdaki değişimlerdir.

Mutlaka incele:  26 Haftalık Gebelik Bilgileri

3Sık Tuvalete Gitme İsteği

Rahminiz, idrar torbanıza baskı yapması sebebiyle sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyarsınız. İdrar torbanızda biraz bile idrar birikince sanki çok idrarınız varmış gibi 10 dakikada bir tuvalete gitmeye başlarsınız. Bu durum gebeliğin 9. ayına kadar sürecektir.

43 Haftalık Hamilelik Belirtileri Sabah Bulantıları

Sabah bulantıları hamileliğin en yaygın bilinen belirtilerindendir. Genellikle sabahları mideniz daha çok bulanır. Mide bulantılarınız 4. aya kadar sürebilir. Ayrıca kokulara karşı hassasiyet de oluşur. Size rahatsız edici gelmeyen kokular bile koku hassasiyetiniz sebebiyle midenizi bulandırabilir.

Mutlaka incele:  23 Haftalık Gebelik Bilgileri

53 Haftalık Gebelik Testte Çıkar Mı?

Gebeliğinizin testte çıkabilmesi için hamilelik hormonlarınızın yeterince artmış olması gerekiyor. 3. haftada hormonlarınız yeterli düzeye çıkacaktır. Test yaptığınızda silik de olsa mutlaka bir çizgi çıkar. 4. haftada ise bu çizgi tamamen belirginleşecektir. Eğer hamilelik hormonlarınız arttıysa belirgin çizgiyi 3. haftada da görebilirsiniz.

Hamilelik Haberi İçin 9 Yaratıcı Duyurma Yöntemi

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren bunu çevrenizdekilere nasıl haber vereceğinizi de düşünmeye başlarsınız. Bunu en yaratıcı şekilde yapabilmek için Hamilelik Haberi için 9 Yaratıcı Duyurma Yöntemi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!