3 Yaş Çocuk Eğitimi

En iyi 3 yaş çocuk bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

859

Çocuğunuz büyüdükçe eğitimi için endişe etmeniz oldukça doğal. Çocuğa eğitim vermek çok hassas bir durum çünkü çocuklar ne verseniz onu alıyorlar. Eğitim verirken çok dikkat etmek gerekiyor. 3 yaş çocuk eğitimi vermek istiyorsanız çocuk eğitimi konusunda bilgi edinmelisiniz.

3 Yaş Çocuk Eğitimi

3 yaş çocuk eğitimi hakkında bilgi alarak çocuğunuza vereceğiniz eğitimi şekillendirebilirsiniz. Bazı durumlarda ne yapacağınızı bilemediğiniz durumlar olabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya gelirseniz bir pedagogdan yardım istemenizde fayda var.

Mutlaka incele:  3 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri - En İyi Çocuk Fikirleri

13 Yaşındaki Çocuğa Nasıl Davranmalıyım?

3 yaşındaki çocuğa nasıl davranmanız gerektiğini bilirseniz çok rahat bir dönem geçirirsiniz. Çocuğunuz artık sizi anlıyor, kendi başına pek çok şeyi yapabiliyor ve kendini kanıtlamaya çalışıyor. Çocuğunuzu anlamak için çocuk gibi düşünmelisiniz. Kendi seçimlerini yapmaya başladığı için inatçı tutumlar sergileyebilir. Çok müdahale etmeden kendi seçimlerini yapmasına izin verin. Çocuğunuzun da bir birey olduğunu unutmayın.

Mutlaka incele:  3 Yaş Sanat Etkinlikleri – En İyi Okul Öncesi Sanat Aktiviteleri

23 Yaşındaki Çocuğun Zeka Gelişimi

3 yaşındaki çocuğunuzun zeka gelişimini destekleyebilmek için yaşa uygun zeka oyunları satın alabilir ya da kendiniz zeka oyunları kurgulayabilirsiniz. 3 yaş çocuğu zeka testi yaparak çocuğunuzun zekası hakkında da fikir edinebilirsiniz.

33 Yaş Çocuğu İçin Etkinlikler

3 yaş çocuğu eğitici oyunlar oynayarak zekasını geliştirebilir. Çocuğunuza uygun etkinlikler hazırlayarak çocuğunuzun hem zekasını geliştirmesine yardımcı olabilir hem de fiziksel gelişimini destekleyebilirsiniz.

43 Yaş Çocuğu Tuvalet Eğitimi

Çocuğunuz 3 yaşına geldiyse tuvalet eğitimini kazanmış olmalı. Gece altına kaçırma durumunun devam etmesi normaldir. Bu durum 4-5 yaşına kadar devam edebilir hatta bazı durumlarda daha uzun yıllar da sürebilir. Çocuğunuza doğru tuvalet eğitimi vererek gece altına kaçırmanın da önüne geçebilirsiniz. 2-3 yaş çocuk eğitimi hakkında bilgi edinirseniz çocuğunuza nasıl tuvalet eğitimi vereceğinizi de kafanızda şekillendirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kız Çocuk 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri

53 Yaş Çocuğu Boy ve Kilo

3 yaş için boy ve kilo aralığı kız ve erkek çocuklarda farklı oluyor. Erkek çocuğunun ideal boy aralığı 86-105 santimetre arası, kilo aralığı ise 11-18 kg arası iken kız çocuğunun ideal boy aralığı 85-104 santimetre arası, kilo aralığı ise 10,5-17,5 kg arasıdır.

3 Yaş Zeka Oyunları Önerileri

3 yaşındaki çocuğunuzun zekasına katkıda bulunabilecek zeka oyunları arıyorsanız 3 Yaş Zeka Oyunları Önerileri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!