3 Yaş Zeka Oyuncakları – Çocuk Zeka Gelişim Oyuncakları

911

Oyuncaklar çocukların güzel vakit geçirmelerini sağlamak içindir ancak zeka oyuncakları güzel vakit geçirtirken bir yandan da zekalarını geliştirmelerini sağlar. 3 yaş zeka oyuncakları ile çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu oyuncaklarla dil ve becerilerine katkıda bulunabilirsiniz.

En İyi 3 Yaş Zeka Oyuncakları

3 yaş zeka oyuncakları sayesinde çocuğunuz dil becerilerini, matematiksel zekasını, ince ve kaba motor becerilerini de geliştirebilir.

Mutlaka incele:  3 Yaş Sanat Etkinlikleri – En İyi Okul Öncesi Sanat Aktiviteleri

1İngilizce Sayı Öğrenme Oyunu

Dil eğitimine ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur. 3 yaş zeka oyuncakları içinde sayıları öğretmek, dil eğitiminin önemli bir parçasıdır. 1den 10’a kadar başlayarak ileri seviyelere doğru devam edebilirsiniz. Bu güzel tombala oyununda çıkan sayıları çocuğunuza öğreterek bir yandan sayı saymasını öğretebilir bir yandan da İngilizce eğitimi verebilirsiniz.

2Puzzle Oyunları

3 yaş zeka oyuncakları olarak çocuğunuz az parçalı puzzle oyunlarını kolayca oynayabilir. Bu parçaların büyük parçalar olmasına özen göstermelisiniz. Yutma riskine karşı puzzle oyununu sizin kontrolünüzde oynamasına dikkat edin. Bu güzel puzzle oyunu sayesinde hem hayvanları öğrenir hem de şekillere göre hangisini nereye koyacağını keşfederek nesnelerle bir iletişim kurabilir.

Mutlaka incele:  3 Yaş Kız Çocuk Doğum Günü Kıyafetleri

3Renk Öğretme Oyunu

Çocuğunuz 3 yaş zeka oyuncakları zamanına geldiğinde ana renkleri öğrenmeye başlayabilir. Zamanla ara renkleri de öğrenecektir. Bu güzel puzzle oyunuyla ona renkleri öğretebilirsiniz. Bu oyunda yine ona yardımcı olmanız gerekiyor. Öncelikle ona renklerin ismini söyleyin. Önce 2-3 renkten başlayın. Ardından sizin söylediğiniz rengi göstermesini ve puzzle parçasını doğru yere koymasını isteyin. Bu oyunla kısa sürede renkleri öğretebilirsiniz.

4Çivi Zeka Oyunu

Bu 3 yaş zeka oyuncakları sayesinde çocuğunuz yaratıcılığını geliştirebilir. Birbirinden değişik figürler oluşturarak hayal gücünü geliştirecek ve ince motor becerilerini de ilerletebilecektir. Bu oyuncak sayesinde konsantrasyonunu yönetmeyi de öğrenecektir. Bu oyunu oynarken çocuğunuzu gözetim altında tutmanızı öneriyoruz. Küçük parçalar olduğu için yutma tehlikesi vardır.

Mutlaka incele:  En Eğlenceli 3 Yaş Doğum Günü Partisi İpuçları

Kız Çocuk İçin 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri

Kız çocuğunuz 3 yaşına girecekse ve onun için güzel bir doğum günü planlıyorsanız ancak henüz bir fikriniz yoksa Kız Çocuk 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri isimli yazımızdan birbirinden güzel doğum günü fikri edinebilirsiniz. Bu fikirler sayesinde çocuğunuz için güzel bir doğum günü organizasyonu yapabilirsiniz. Bu fikirleri kendi fikirlerinizle de harmanlayarak unutulmaz bir doğum günü partisi yapabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Merhaba,
    Yazınızadaki tüm oyuncakları çocuğum 3 yaşına basınca doğum günü hediyesi olarak aldım. Şu an 3.5 yaşında ve iq’su 3 ay öncesine göre 5 puan düşmüş. O testi de çocuğuma onedio’dan yaptırdım. Çocuğumun iq’sunu arttırabilmem için bana yardımcı olur musunuz

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!