5 Aylık Bebek Gelişimi

Ay ay bebek gelişim bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

301

Bebeğin gelişimini takip etmek ve aksi bir durum varsa doktoru bilgilendirmek önemlidir. Her bebeğin gelişimi elbette aynı olmuyor. Sizin bebeğiniz biraz daha erken ya da geç gelişim gösterebilir. Doktorunuz zaten gerekli bilgiyi verecektir ancak 5 aylık bebek gelişimi ile ilgili bilgi edinmeniz işinize yarayabilir.

Faydalı 5 Aylık Bebek Gelişimi Bilgileri

5 aylık bebek gelişimi ile ilgili merak ettiklerinizi yazımızdan okuyabilirsiniz. Bebeğinizin gelişimini takip etmek istiyorsanız bu bilgiler işinize yarayacaktır.

Mutlaka incele:  Ay Ay Bebek Konseptleri ve En Güzel Konsept Örnekleri

15 Aylık Bebek Gelişimi İçin Neler Yapılmalı?

Bebeğinizin gelişiminde her şeyin yolunda gitmesi için rutin bakımına özen göstermelisiniz. Beslenme aralıklarını, uyku düzenini takip etmelisiniz. Çalışmayan anneler için düzenli bir şekilde bebeklerinin bakımıyla ilgilenmek çok daha kolay olur ancak çalışıyorsanız da endişelenmeyin. Bebeğinizle geçirdiğiniz zamanı verimli kullanırsanız yine bakımı tam anlamıyla yapılmış olacaktır.

25 Aylık Bebek Neler Yapabilir?

Bebeğinizin görme yetisi artık çok daha gelişmiş bir durumda. Parlak renkler favorisi olsa da bütün renkler ilgisini çekiyor. Hatta birbirine yakın renk tonlarını bile ayırt edebiliyor. Seslerin yönünü ise fark edebiliyor. Bir yerden ses geldiği zaman sesin geldiği yeri algılayabiliyor. Dik oturduğu zaman başını da dik tutabiliyor. El ve ayak parmaklarını iyice keşfediyor ve onlarla oynamaya bayılıyor. Özellikle sırt üstü yattığında ayak parmaklarına dokunmayı çok seviyorlar. Dikkat çekmek için ya da elinden bir şey alındığında ağlayabilir. Ağlamayı ve gülmeyi her geçen gün biraz daha fazla keşfediyor.

Mutlaka incele:  Bebek Gelişimi Tablosu

35 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

5 aylık bebek gelişimi kilo boy takibi yapmak istiyorsanız normal olan değerler hakkında bilgi edinmelisiniz. 5 aylık erkek bebeğin ortalama kilosu 7.5 kilogram boyu 66 santimetredir. Kız bebeğin kilosu 7 kilogram boyu ise 64 santimetredir.

45 Aylık Bebek Uykusu

Bebeğiniz geceleri 6-8 saat deliksiz uyuyabilir. Bazı bebekler gecede 1-2 kez beslenmek için uyanabilirler. 24 saatte ise toplamda 14-15 saat uyurlar. Biri sabah diğeri öğleden sonra olmak üzere iki kez gündüz uykusu uyurlar. Bazı bebekler ise akşamüstüne doğru tekrar uyuyabilirler.

Mutlaka incele:  12 Aylık Bebek Gelişimi

5 Aylık Bebek Beslenmesi

5 aylık bebeğiniz varsa ve beslenmesiyle ilgili bilgiye ihtiyacınız varsa 5 Aylık Bebek Beslenmesi isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!