5 Yaş Erkek Çocuğu Hediye Fikirleri ve Tavsiyeleri

Doğum günleri için tüm hediye tavsiyelerine ilgili yazılardan ulaşabilirsiniz!

3075

Oyuncaklar çocuk gelişiminde oldukça hassas bir konudur. Bilinçsiz bir şekilde alınan oyuncaklar bu gelişimi kötü etkileyebilir. 5 yaş erkek çocuğu hediye konusu ise ilk yaşlara nazaran biraz daha zordur. Kendi istekleri ve beğenileri oluşan çocuklara oyuncak beğendirmek anne ve babaları oldukça zorlayabiliyor. Gerek doğum günlerinde alınan hediyeler olsun gerekse diğer özel günlerde alınan hediyeler olsun bu yaşlardan itibaren çocuğun kendi zevklerine göre şekilleniyor. Ancak, bunun tamamen bu şekilde yürümesi her zaman doğru değildir. Onun zeka gelişimine katkısı olan, sağlığını tehdit etmeyen oyuncaklarla oynaması daha doğru olacaktır. Bizlerde bu yaş grubunda ki çocuklara nasıl oyuncak seçilir? Hangi oyuncaklar alınır? Tarzında tüm soruların cevabını bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

5 yaş erkek çocuğu hediye

5 Yaşındaki Erkek Çocuğa Alınacak Hediyeler

5 yaş erkek çocuğu hediye alırken eğer gelişimini takip edebildiğiniz bir çocuk ise onun kendi zevkini baz alarak gelişimini destekleyecek, yeni bir şeyler öğrenebileceği hediyeler alabilirsiniz. Bu yaş grubunda çocukların harfleri ve rakamları öğrenmesi gerekmektedir. Bu konularda onlara destek olacak oyuncakları tercih etmek doğru olacaktır. Vücut gelişimi için de bisiklet binmeyi öğrenebilir. İşte sizler için birkaç örnek;

Mutlaka incele:  Eşime Doğum Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

İzlediği beğendiği masal kahramanlarının veya süper kahramanların aksesuarları onları oldukça sevindirecektir. Artık çağımızda bütün çocuklar televizyondan veya telefondan muhakkak birçok çizgi film takip ediyorlar. Eğer hangilerini sevdiğini biliyorsanız onların maskeleri, küçük figürleri oldukça güzel bir hediye olacaktır. Marvel ve DC karakterleri oldukça popüler hale geldiğinden beri bütün oyuncakçılar da bunların ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çocuğa Doğum Günü Hediyesi Fikirleri

5 yaş erkek çocuğu hediye

Mesleklere ait oyuncaklar da ilgilerini çekecektir. Hem bu konuda bilgi sahibi olacaklar hem de güzel vakit geçireceklerdir. Özellikle doktor setleri, küçük deney setleri, büyüteçler çok güzel birer hediye olacaktır. 5 yaş erkek çocuğu hediye aldıktan sonra birde bu oyuncakları kullanması için onlarla zaman geçirirseniz eğer gelişimlerine büyük bir katkı sağlamış olursunuz.

5 yaşındaki çocuğa hediye olarak enerjilerini boşaltmak ve vücut gelişimlerini sağlamaları için bol bol hareket edecekleri hediyeler alabilirsiniz. Skooter, mini basket potası, küçük arabalar ve yaşına uygun bisiklet onların bol bol hareket edip, enerjilerini dışarı çıkarmalarına yardımcı olacaktır.

5 yaş erkek çocuğu hediye

5 yaş erkek çocuğu hediye seçerken zeka gelişimlerini desteklemek için de çeşitli boyalar, puzzlelar, lego veya ritim aletleri alabilirsiniz. Bunlarla ilgilenmeleri onların sakinleşmesine de katkı sağlayacaktır.

Mutlaka incele:  El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

5-6 Yaş Oyuncakları Alırken Nelere Dikkat Etmeli

  • 5 yaş erkek çocuğu hediye seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta sağlıklı oyuncakların alınmasıdır. Sert, zararlı plastiklerden üretilmiş oyuncaklar yerine organik plastiklerden üretilmiş, anti-bakteriyel oyuncaklar seçilmeli.
  • Yaşına uygun seçimler yapılmalı. Aksi takdirde çocuklar oyuncaktan çok çabuk sıkılacak ve hediyenin ömrü çok kısa olacaktır.
  • Onların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini baz alarak oyuncak seçmek onların yararına olacaktır. Anne babası da gönül rahatlığı ile çocuklarının oynamasına izin vereceklerdir.
  • Eğer çocuğun elinde bulunan oyuncakları biliyorsanız aynı türde oyuncaklar almanız onun farklı oyunları keşfetmesine engel olur. Bu sebepten farklı oyuncaklara yönelmelisiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!