7 Aylık Bebek Gelişimi

Ay ay bebek gelişimi bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

439

Bebeğiniz her geçen gün biraz daha büyüyor. Onun büyüyüşünü izlemek, her gün yeni bir şey keşfettiğini görmek sizi elbette ki çok mutlu ediyor ancak gelişiminin yolunda gidip gitmediğini bilmeye de ihtiyaç duyuyorsunuz. 7 aylık bebek gelişimi nasıldır? Boyu ve kilosu nasıl olmalıdır merak ediyorsanız yazımızın devamını okumalısınız.

Faydalı 7 Aylık Bebek Gelişimi Bilgileri

Bebeğiniz neredeyse her gün yeni bir şey keşfediyor ve sizi şaşırtıyor. 7 aylık bebek gelişimi sırasında bebeğinizin katedeceği yolu merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Mutlaka incele:  10 Aylık Bebek Gelişimi

17 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

7 aylık bebek kilosu, her 7 aylık bebekte aynı olmaz. Bu biraz da doğum kilosunun ne kadar olduğuyla ilgilidir. Doğum kilosu fazla olan bir bebek 7. ayına geldiğinde diğer 7 aylık bebeklerden daha kilolu olabilir. Bebeğiniz erkekse en az 6 kilo, kız ise 5 kilo 800 gram olmalıdır. Üst sınır ise erkek bebekler için 8 kilo 200 gram, kız bebekler için 8 kilogramdır.

Mutlaka incele:  31 Aylık Bebek Gelişimi

27 Aylık Bebeğin Boyu Ne Kadar Olmalı?

Bebeğin boy ve kilosu ırkına ve doğumdaki değerlerine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca cinsiyeti de farka neden olan bir başka kriterdir. Bebeğiniz erkekse boyu en az 62 santimetre, kız ise en az 61 santimetre olmalıdır. Eğer gelişimi yeterli değilse doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Doktorunuz size herhangi bir şey söylemeden endişelenmeyin.

37 Aylık Bebek Oyuncakları

7 aylık bir bebek artık desteksiz oturabilir. Ona, oturarak oynayabileceği oyuncaklar verebilirsiniz. Bu aylarda artık kendine bir emekleme stili belirleyip emeklemeye de başlayacaktır. Emeklemesini teşvik edecek oyuncaklar da yararlı olabilir. Birçok oyuncak markası bebekleri emeklemeye teşvik edici oyuncaklar hazırlıyor. Bu oyuncaklara göz atabilirsiniz. Basit müzik aleti oyuncaklarını, içiçe geçen küpleri alabilirsiniz.

Mutlaka incele:  4 Aylık Bebek Uyku Düzeni

47 Aylık Bebek Neler Yapar?

7 aylık bebek artık desteksiz oturabilir. Emekleme pozisyonuna geçer ve kendine göre bir emekleme stili oluşturur. Ellerini çırpabilir ve el sallayabilir. Elindeki nesneleri diğer eline geçirebilir. Oyuncağını elinden aldığınızda itiraz edip ağlayarak tepki gösterebilir. Tanıdığı ve tanımadığı insanları kolaylıkla birbirlerinden ayırt edebilir.

Faydalı Bebek Kahvaltı Tarifleri

Kahvaltı, herkes için günün en önemli öğünüdür. 7 aylık bebeğinize kahvaltıda neler verebileceğinizi öğrenmek için Faydalı Bebek Kahvaltı Tarifleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!