8 Aylık Bebek Kahvaltısı

En güzel yeni doğan bebek bakım bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın.

414

8 aylık bebek artık bütün sevimliliği ile etrafa neşe saçıyor ve sizinle büyük bir iletişime geçiyor. Her ne kadar bebeklerimizin küçüklüğüne sevimli desek de onların konuşmaları, yürümeleri bebeğinize daha bir sevimlilik katacak. Bu gelişim sürecinde 8 aylık bebeğiniz için beslenme en önemli nokta. Bebeğiniz bu ayda yeni tadlar keşfedecek ve çocuk beslenmesine doğru adım atacak. 8 aylık bebek için de en önemli besin anne sütü. Anne sütünden aldığı protein, yağ, vitamin gibi temel kaynaklar gelişimine destek oluyor. Peki anne sütünün yanında, 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl olmalı? 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl hazırlanır?

Mutlaka incele:  10 Aylık Bebek Beslenmesi

8 Aylık Bebek Kahvaltısı Tavsiyeleri

Bebeğiniz artık mama sandalyesinde ve yemek yiyeceği için sabırsızlanıyor. Sekizinci ayda bebek, yemeğini kendisi yeme çabası içine girer. Elleri ile yemekten hoşlanır. Bu ayda bebeğe katı gıda verilmeye başlanabilir. Katı gıdayı elinde tutarak yemek ister.

Bebek, besinleri eli ile kavrayarak dokunur, koklar ve besinleri tanımaya çalışır. 8. ayda bebeğin damak tadı gelişmesi için farklı tadlara da yönelebilirsiniz. 8 aylık bebek kahvaltısı gurme bebek kahvaltı tarifleri ile devam edelim. 8 aylık bebek için omlet tarifi:

Mutlaka incele:  Ay Ay Bebek Fotoğraf Çekimi

8 Aylık Bebek Kahvaltısı Nasıl Hazırlanır: 8 aylık bebek için omlet tarifi

Tuzsuz peynir, bir yumurta sarısı ve bir çay kaşığı tereyağı ile hazırlayabilirsiniz. Peynir ve yumurta sarısını bir kasede çırpın. Tereyağı veya zeytinyağını tavada hafif kızdırın ve çırptığınız karışımı dökün. Karıştırarak pişirin. Ve omletiniz hazır, bebeğinize afiyet olsun!

Peki 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl hazırlanır? Bebeğinize kahvaltıda haşlanmış yumurta sarısı, bebe bisküvisi ve peynir ile bir karışım hazırlayabilirsiniz. Tuzsuz peynir, bebeğiniz için oldukça önemli. Kahvaltının olmazsa olmazı diyebiliriz. Bebeğiniz için adeta bir kalsiyum kaynağı. Bebeğinizin kahvaltısı menüsü için tuzsuz kaşar peyniri ile yapılmış krep de bu listeye eklenebilir.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Beslenmesi Nasıl Olur?

Alternatif fikirler: 8 aylık bebek kahvaltısı nasıl olmalı?

Ayrıca mercimek çorbası, ezogelin çorbası ve yine sebze meyve püreleri de 8 aylık bebek kahvaltısı listesine dahil edilebilir.  Bebeğinizin dişleri tam olarak çıkmadığı için ona pişmiş, küçük boyda yiyecekler verebilirsiniz. Yumuşak olması şartı ile pişmiş havuç, brokoli vb. sebzeler bebeğiniz için ideal. Tabii ki, bu önerilerin yanında doktorunuzun önerdiği besinleri bebeğinize vermek en önemlisi. Mutlu bebekler için, doğru beslenme her zaman önemli! 🙂

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!