Acı Biber Yağının Faydaları Nelerdir? Acı Biber Yağı Neye İyi Gelir?

5461

Acısı, içinde bulunan kapsisin adlı maddede saklı olan ve yemeklerimizin vazgeçilmezidir acı biber. Dışarıda hazır halde bulabileceğimiz gibi kendimizin de kolayca yapabileceği Acı Biber Yağı ise cilt ve zayıflamak için ideal bir seçenektir.

Acı Biber Yağı Nasıl Yapılır?

Aktar ve eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz Acı Biber Yağı, evde kolaylıkla yapılabilmektedir. Yarım litre saf zeytinyağının içine 25 gram acı biber atıp iki hafta kadar güneş görmeyen bir yerde bekletilmelidir. Yapımının bu kadar kolay olduğu Acı Biber Yağının yapımında ise sadece kırmızı acı biber kullanılmaktadır.

Mutlaka incele:  Peeling Nedir? Peeling Nasıl Yapılır?

1Acı Biber Yağının Faydaları Nelerdir?

Yemeklerde sindirimi ve dolaşımı kolaylaştırması ve tabi ki o muhteşem tadı nedeniyle vazgeçilmezimizdir acı biber. Faydalarını öğrendiğimizde de kullanmayı asla bırakamayacaklarımız arasına girecek olan Acı Biber Yağının güzelliğimiz için faydaları sizlerle;

2Dolaşımı Hızlandırarak, Yağ Yakımını Kolaylaştırır

Genellikle hareketsiz olan bel ve basen bölgelerimizde biriken yağlarımızı hızlı yakmak konusunda etkili olan yağımızı, bu bölgelerimize 15 dakika kadar masaj yaparak yediriyoruz ve strec film ile sarıp 1 saat kadar bekliyoruz. Arada ki farka inanamayacaksınız!

Mutlaka incele:  Nar Kabuğunun Faydaları, Nar Kabuğu Neye İyi Gelir?

3Selülitli Görünümü Azaltır

Selülitli bölgelerinize her gün düzenli olarak 15 dakika dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguladığınızda zamanla selülitli görünümün azaldığınızı göreceksiniz.  .

4Aknelerinizden Kurtulabilirsiniz

Acı Biber yağı anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Ayrıca içinde bulunan bazı anti oksidanlar bakımından da oldukça zengindir. Akneli bölgelere günde iki defa uygulayarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

5Seyrelen Saçlarınızı Tekrar Çıkartır ve Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Sağlar

Saçlarımızın dökülmesi ve uzamamasının sebebi saç diplerimizdeki kan dolaşımının yavaşlamasıdır. Seyrelttiğiniz biber yağını saç diplerimize masaj yaparak uyguladığınızda dökülen saçlarınızın tekrar çıkmaya başladığını ve saçlarınızın daha hızlı uzadığını göreceksiniz. Dilerseniz, Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Isırgan Tohumu Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

6Daha Dolgun Ve Kırmızı Dudaklar

Baştan söyleyelim biraz acılı bir yöntem de olsa biber yağını her gün dudaklarınıza sürdüğünüzde daha dolgun ve kırmızı görünmesini sağlayabilirsiniz..

Acı Biber Yağını Nasıl Kullanmalıyız?

Acı Biber Yağı yakıcı özelliği dolayısıyla hassas ciltler için kullanımı çokta uygun olan bir yağ çeşidi değildir. Bu nedenle öncelikle kolunuzun iç bölgesindeki ince deri üzerinde denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca yağınızın özellikle zayıflama ve saç bakımı konusunda daha etkili olmasını istiyorsanız benmari usulü ısıtarak kullanmalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!