Anadolu Yakası Bale Kursu Listesi

658

Bale kursu, vücudu eğitmenin en güzel yollarından biridir. Bale eğitmenleri genellikle baleye çocukken başlamak gerektiğini söyleseler de yetişkinler de bale yapabilir. Hareketleri tam olarak yapamasanız da bale sayesinde vücudunuzu eğitebilir ve duruşunuzu düzeltebilirsiniz. Anadolu yakası bale kursu listemize mutlaka göz atın.

Anadolu Yakası Bale Kursu Önerileri

Anadolu yakasında oturuyorsanız Anadolu yakası bale kursu listemizden, size yakın bir bale kursuyla görüşmeye gidebilirsiniz. Bale kursuna isterseniz hem siz hem de çocuğunuz beraber katılabilirsiniz. Sınıflarınız ayrı olsa da kaliteli vakit geçirmek için uygun olabilir.

Mutlaka incele:  Ataşehir Restaurantları

1Dilek Bale Okulu

Dilek Bale Okulu’nda 3 bale sınıfı, 2 adet piyano sınıfı bulunuyor. Okul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarına uygun şekilde kurulmuş. Eğitimde Royal Academy ve Vaganova metodunu kullanıyor ve öğrencilerini bu sınava hazırlıyor. Eğer çocuğunuz ileride balerin ya da balet olmak istiyorsa bu okula gönderebilirsiniz.

Adres: Atatürk Mah. Şengün Sk. No:9 Ataşehir / İSTANBUL

Telefon: (0216) 455 31 07

2Bolero Bale Dans ve Müzik Okulu

Mutlaka incele:  Üsküdar Gezilecek Yerler Listesi - Üsküdar'da Nereye Gidilir?

Bolero Bale Dans ve Müzik Okulu’nda 8 temel sınıf var. 6. sınıfın sonunda orta dönem ve 8. sınıfın sonunda son dönem sertifikası veriliyor. Başlangıç seviyesine 4-6 yaş arası çocuklar, klasik bale kursuna ise 6 yaş üzeri çocuklar alınıyor. Ayrıca bu okula giden bütün çocuklar Royal Academy’nin düzenlediği sertifika sınavlarına katılma hakkı kazanıyorlar.

Adres: Kozyatağı Baytur Konutları,Şakacı Sokak No:16,C Blok, D:1, Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 445 47 70

3Kadıköy Güzel Sanatlar

Anadolu yakası bale kursu listesinde Kadıköy Güzel Sanatlar’da 4-6 yaş çocuklar için hazırlık sınıfı ve 7 yaş üzeri çocuklar için klasik bale sınıfları var. Sınıflar 10 kişiden oluşuyor. Hazırlık dersi sonunda sertifika alabilmek için haftada 2 derse girilmesi gerekiyor. Eğitim toplamda 10 sene sürüyor. Kurs sonunda MEB onaylı sertifika veriliyor.

Mutlaka incele:  İstanbul’da Koşulacak Yerler

Adres: Caferağa Mah. Albay Faik Sözdener Cad. Çetintaş İş Merkezi No :13 /1 Kadıköy – İSTANBUL ( Beşiktaş vapur iskelesi karşısı , Kadıköy ana PTT sırasında Deniz Bank ve İNG Bankın üstü )

Telefon: (0216) 418 64 90

İstanbul Bale Kursu Listesi

İstanbul’da yaşıyorsanız ve bir bale kursuna gitmeyi ya da çocuğunuzu bale kursuna göndermeyi düşünüyorsanız kurslar hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız. Sizin için hazırladığımız İstanbul Bale Kursu Listesi isimli yazımızdan İstanbul’daki bale kursları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!