Anasınıfı Gösterileri İçin Sevimli Fikirler

2399

Anasınıfları, çocukları eğitime adapte etmenin en güzel yolu oyunlardır. Yıl boyu onları okula hazırlarken, onları motive edecek anasınıfı gösterileri de yapılır. Bunun en güzel örneği ise yıl sonu etkinlikleridir.

Anasınıfı Gösterileri İçin Öneriler

Dans, tiyatro, şiir, şarkı gibi farklı etkinliklerle yıl sonunda harika bir gösteri hazırlığı yapılır. Tüm yıl çocuklar, bu gösteri için çalıştırılır ve onları yeni bir eğitim yılına hazırlarken eğlenmeleri sağlanır. İşte size de fikir verebilecek birbirinden sevimli Anasınıfı gösterileri.

Mutlaka incele:  Kreşe Gitmek İstemeyen Çocuğa Nasıl Davranmalı?

1Tiyatro ile Anasınıfı Gösterileri

Birçok ana sınıfında drama dersleri vardır. Bu dersler çocukların kendine güvenini getirir ve sosyalleşmelerini sağlar. Kendilerini çok daha iyi bir şekilde ifade edebilmelerinin önünü açar. Bu dersler aynı zamanda yıl sonu gösterileri için de verilebilir. Çocuk tiyatroları ile her bir çocuğa farklı bir rol verilir ve sene sonunda yapılacak gösteri için hazırlanılır. Bu tiyatro gösterileri genellikle eğitici ve içerisinde mesajlar içeren gösterilerdir. Çocukları hem eğlendirecek hem de ders çıkartılabilecek metinler hazırlanır.

2Folklor Anasınıfı Gösterileri

Geleneksel dansların yapıldığı folklor gösterileri de anasınıfı gösterileri içerisinde sıklıkla tercih edilir. Ege, karadeniz, doğu Anadolu gibi farklı bölgelerin geleneksel halk oyunları çocuklara öğretilerek harika bir gösteri hazırlanır. Kıyafetler de geleneksel şekilde tasarlanır ve gösteri o şekilde yapılır. Elbette anasınıfı çocukları için bu halk oyunları biraz daha basit ayak oyunları şeklinde yapılır.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Dolap Süsleri

3Dans gösterileri

Halk oyunlarının yanı sıra modern dans gösterileri de son zamanlardaki anasınıfı gösterilerinde çok fazla tercih ediliyor. Çocukların daha çok pop şarkılar dinlediği düşünülürse modern dans gösterileri çok daha eğlenceli olacaktır. Şık dans kıyafetleri ile şarkıya uygun hareketler sergilenir ve harika bir gösteri tasarlanır. Bu dans gösterileri için dans şarkılarının yanı sıra Türkçe pop şarkıları da seçilebilir.

4Şiir Okuma Gösterileri

Yıl sonu gösterilerinde çocuklara çeşitli şiirler ezberletilir ve sırayla okutulur. Genellikle mesaj içeren, anlamlı şiirler tercih edilir. Daha çok tekerleme tarzında şiirler seçilir. Çünkü anasınıfı çağındaki çocukların uzun şiirleri ezberlemesi zor olabilir. Doğa ile ilgili, meslekler ile ilgili, çalışkanlık, temizlik gibi ders içerikli şiirler seçilebilir.

Mutlaka incele:  Okul Öncesi Yeni Yıl Etkinlikleri Fikirleri

5Şarkı Okuma Gösterileri

Çocuklara tek tek ya da koro halinde şarkı söyleterek yapılan gösteriler de yaygındır. Eğlenceli çocuk şarkıları seçilir ve çocuklara söyletilir. Koro halinde söyletilen şarkıları çok daha coşkulu bir gösteri olmasını sağlayabilir.

anneler_gunu_kutlamasi_518dee42e3c23_2467 6 01230935_anasnf23nisangsterisi20133 22101726_img_3159 11115947_img_2482 16231918_dsc_0779 20223155_006

Okul Öncesi Palyaço Etkinlikleri

Anaokuluna giden çocuklar, okullarında palyaço etkinlikleri yapıldığında çok eğlenirler. Çünkü palyaçolar onlarla koca bir günü oyun oynayarak geçirirler. Siz de anasınıfınız için bir etkinlik planlıyorsanız, palyaço kiralayarak etkinliğinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!