Ankara Sanat Galerileri Listesi ve Sanat Galerisi Önerileri

712

Sanat galerileri, sanata meraklı olan insanların bir araya gelebilecekleri ve birçok sanat eserini yakından görme imkanına kavuşabilecekleri mekanlardır. Ankara sanat galerileri de sanatseverleri harika eserlerle buluşturmak için hizmet veriyor.

Sanata İlgi Duyanlar İçin Ankara Sanat Galerileri

Ankara’da ikamet ediyorsanız, sanata olan ilginizi arttırmak, ufkunuzu geliştirmek, sanatçılarla tanışmak ve en önemlisi de birbirinden başarılı sanat eserlerini yakından görmek için sanat galerilerini gezebilirsiniz. İşte size fikir verebilecek Ankara sanat galerileri listesi.

Mutlaka incele:  İstanbul’un En İyi 10 Sanat Atölyesi

1Nurol Sanat Galerisi

2002 yılında açılmış olan Nurol Sanat Galerisi, Ankara Kavaklıdere’de bulunuyor. Yıllardan beri Ankaralı’ları sanatla buluşturan bu sanat galerisi oldukça özenli ve titiz bir çalışma gerçekleştirerek sanatseverlerin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Adres: Ayrancı Mahallesi, Gelincik Sok. 2/2, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 455 10 33

2Doku Sanat Galerisi

Tariihi 1984 yılına dayanan Doku Sanat Galerisi de Ankara’nın en işlek yerlerinden biri olan Çankaya’da bulunuyor. Son derece önemli sergilere yer veren bu galeri, farklı şubeleriyle de hizmet vermeye devam ediyor. Ankara’da ikamet edenler için ziyaret edilebilecek veya sergi açılabilecek en iyi sanat galerilerinden biri.

Mutlaka incele:  En Güzel Yağlı Boya Tablolar ve Ressamları

Adres: Aziziye Mahallesi, Cinnah Cad./enis Behiç Koryürek Sok. 11/A, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 439 78 80

3Arda Sanat Galerisi

25 yıllık bir tarihe sahip olan Arda Sanat Galerisi plastik sanatlar alanında Ankara’nın en iyi sanat galerilerinden biri olarak adından söz ettiriyor. Başarılı ve özgün sanatçılarla çalışan ve Ankara’lıları sanatla buluşturan bu galeri de Çankaya’da bulunuyor.

Mutlaka incele:  Bal mumu Nedir? Bal Mumu Nasıl Yapılır?

Adres: Hilal Mahallesi, Şht. Mustafa Doğan Sk. 84/A, 06550 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 440 59 60

4Gözde Sanat Galerisi

1996 yılından bu yana sanatseverlere hizmet vermeye devam eden Gözde Sanat Galerisi, başarılı sanatçılarının sergilerine yer vererek Ankara’da ikamet eden sanatseverleri muazzam eserlerle buluşturuyor.
Adres: Ayrancı Mahallesi, Kuzgun Sok. 74/A, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon: (0312) 442 11 31

En İyi Ankara Sokak Sanatçıları

Sanatla yakından ilgileniyorsanız ve Ankara için daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız sizler için daha önce derlemiş olduğumuz En İyi Ankara Sokak Sanatçıları başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!