Antalya Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Antalya'da etkinliğin için daha fazla bilgi için sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz at!

385

Mehter takımı, Osmanlı’nın en önemli geleneklerinden biridir. Osmanlı, Mehter takımına her zaman büyük önem göstermiştir. Mehter takımı hala günümüzde faal bir şekilde etkinliklerini sürdürmektedir. Antalya’da mehter gösterileri yapmak istiyorsanız Antalya mehter takımı kiralama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Antalya Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Mehter takımı hem özel etkinlikler de hem de devletin kendi yaptığı törenlerde gösteriler yapabilir. Eğer özel bir etkinlik için ya da düğün, sünnet düğünü gibi organizasyonlar için mehter takımı kiralamak istiyorsanız Antalya mehter takımı kiralama fiyatları listemize göz atmalısınız.

Mutlaka incele:  Antalya Evlilik Teklifi Mekanları İçin Sıcak Öneriler

1Mehter Takımı Hangi Etkinliklerde Kullanılır?

Günümüzde mehter takımı birçok resmi açılışta, resmi bayramlarda, düğün, sünnet düğünü gibi etkinliklerde gösteriler yapıyor. Resmi açılış ve resmi bayramlarda genellikle devletin kendi mehter takımı gösteriler yapsa da özel etkinliklerde organizasyon şirketleri aracılığıyla gösteriler yapılır.

2Mehter Takımı Kaç Kişiden Oluşur?

Tam bir mehter takımı genellikle en az 9 kişiden oluşur. Bu takım mini mehter takımı diye adlandırılır. Bu sayı, konser alanı dar etkinlikler için idealdir. Mehter takımı, isteğe göre 100 kişiye kadar çıkabilir. Osmanlı Devleti zamanında bu sayının 250 kişiden fazla olduğu da bilinmektedir.

Mutlaka incele:  Antalya Evlilik Yıldönümü Mekanları İçin Sıcak Öneriler

3Mehter Takımı Kimlerden Oluşur?

Standart bir mehter takımında cevgen, zurnazen, boruzen, nakkarezen, tablzen, köszen, zilzen, tuğ ve sancaklardan oluşur. Sayı arttıkça bu kişilerin sayısı da artar. Ekstra bir çalgı ya da görevli genellikle eklenmez.

4Antalya Mehter Takımı Kiralama Fiyatları Ortalama Ne Kadardır?

Mehter takımı fiyatları, mehter takımındaki kişilerin sayısına, deneyimine, organizasyonun türüne göre değişebilir. Eğer başka bir şehirden ya da uzak bir ilçeden mehter takımı talep edecekseniz fiyat yine artacaktır. Yarım saatlik mehter gösterisi genellikle 1500 TL’den başlamaktadır. Kişi sayısı arttıkça bu sayı da katlanarak artacaktır. Organizasyondan önce mehter takımı ile görüşerek net bir fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Antalya Sünnet Düğünü Organizasyon Fiyatları

Antalya Açılış Organizasyonu Şirketleri

Antalya’da bir açılış organizasyonu yapmak istiyorsanız organizasyonunuza mehter takımı davet edebilirsiniz. Mehter takımı dışında farklı etkinliklerle de açılışınızı dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Antalya’daki açılış organizasyonu şirketleri hakkında bilgi almak için Antalya Açılış Organizasyonu Şirketleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!