Ayna Süsleme Malzemeleri

Birbirinden güzel süsleme örnekleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1181

Aynalar, evlerimizin en önemli dekorasyon eşyalarından birisidir. Aynalarla bir odayı olduğundan daha aydınlık ya da geniş gösterebilirsiniz. Evinizdeki aynaları yenilemek istiyorsanız onları ayna süsleme malzemeleri ile süsleyebilirsiniz.

Ayna Süsleme Malzemeleri

Ayna süslemek sanıldığı kadar zor değil. Evinizdeki aynaları çok kolay bulunan malzemelerle süsleyebilirsiniz. Daha önce ayna süslemediyseniz ve ayna süsleme malzemeleri ile ilgili bilginiz yoksa yazımızın devamını okumalısınız.

Mutlaka incele:  Yeni Mutfak Modelleri ve Renkleri

1İncili Ayna

İncili aynalar son yıllarda çok moda oldu ve gerçekten de çok şıklar. Evinizi daha geniş ve şık göstermek istiyorsanız incili aynalara sahip olmalısınız. İncili ayna için kullanacağınız mekanın sade bir tasarıma sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde odanız karışık görünebilir. İncili ayna için yaklaşık yarım kilo inci, kuruyunca şeffaflaşan tutkal, swarovski taşlı şerit ve süslemek için incilerle uyumlu renkte çiçekler kullanabilirsiniz.

2Ahşap Çubuklarla Ayna Süsleme

Ahşap bir aynanız varsa ya da ahşap renklerine sahipse aynanıza biraz modern bir görünüm katmak istiyorsanız uzun ahşap çubuklar ve büyüklü küçüklü aynalar kullanabilirsiniz. Bu malzemeleri yapıştırmak için kuruyunca şeffaflaşan tutkal tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  En Güzel Söve Modelleri, Çeşitleri ve Uygulamaları

3Çiçeklerle Ayna Süsleme

Evinizdeki bir aynayı isterseniz çiçeklerle de süsleyebilirsiniz. Aynanızı çiçeklerle süslemek istiyorsanız çiçeklerin renginin, aynayı kullanacağınız odanın genel renkleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Aynada çiçek kullanacaksanız isterseniz görseldeki gibi kristal taşlar ve büyük inciler de tercih edebilirsiniz ancak sadece çiçek yapıştırarak da güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

4Parlak Akrilik Taşlarla Ayna Süsleme

Yuvarlak bir aynanız varsa aynanızı parlak akrilik taşlarıyla süsleyebilirsiniz. İsterseniz yuvarlak isterseniz kare taşları kullanabilirsiniz. İsterseniz iki taşı da karışık olarak kullanabilirsiniz. Akrilik taşlar aynanızı olduğundan daha geniş göstermenize de yardımcı olacaktır.

Mutlaka incele:  Boncuktan Süs Yapımı Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

5Renkli Taşlarla Ayna Süsleme

Aynanızı isterseniz renkli taşlarla da süsleyebilirsiniz. Bu tarz taşları dekorasyon malzemeleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz. Eğer kare ya da dikdörtgen model bir aynanız varsa bu tarz bir süsleme yapabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri

Evinizin dekorasyonunda değişiklik yapmak istiyorsanız ve dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa sizin için hazırladığımız Birbirinden Güzel Ev Dekorasyon Modelleri, Fikirleri ve Örnekleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!