Balığın Yanına Meze Tarifleri

Birbirinden güzel meze tarifleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

4815

Balık, besleyici ve lezzetli bir deniz ürünüdür. Tek başına da afiyetle yenilebilir ama balığın tadı en çok meze ve salatayla çıkar. Balığın yanına meze yapmak istiyorsanız sizin için derlediğimiz meze ve salata tariflerine göz atabilirsiniz.

Balığın Yanına Meze Tarifleri

Balığın yanına meze gerçekten çok yakışıyor. Balık sofralarınızın vazgeçilmezi olacak meze ve salata tarifleriyle adınızdan söz ettirebilirsiniz. Unutulmaz sofralar kurmak istiyorsanız farklı meze tarifleriyle sofranızı zenginleştirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kırmızı Biber Mezesi Tarifi

1Balığın Yanına Ne Yapılır?

Balığın yanıa salata ve mezeler yapılabilir ancak biraz daha zenginleştirmek istiyorsanız ve balığın yanına ne yemek gider diye merak ediyorsanız mercimek ya da sebze çorbası, patates püresi, bulgur pilavı, fırında patates, şerbetli tatlı önerebiliriz. Balığın yanına patates çok yakışıyor. Fırında patates doyurucu bir seçim olabilir.

2Balığın Yanına Salata

Balığın yanına salata yapmak istiyorsanız çok fazla alternatifiniz olduğunu söyleyebiliriz. Balıkla birlikte hemen her türlü salata yapabilirsiniz. Sadece yoğurtlu salataları pek önermiyoruz. Balığın bayat olması ihtimaline karşı yoğurtlu ve peynirli salatalar tercih etmemeye özen gösterin.

Mutlaka incele:  Kolay Haydari Tarifi, Yapımı ve Malzemeleri

3Balık Sofrası Menüsü

Güzel bir balık sofrası hazırlayacaksanız kendinize balık menüsü mezeleri listesi hazırlayabilirsiniz. Balığın yanına mezeler de ayrı bir tat katıyor. Acılı ezme, şakşuka, humus, zeytinyağlı fava, ajvar, patlıcan salatası çok yakışıyor. Kalabalık bir balık ziyafeti olacaksa bu mezelerin hepsini yapabilirsiniz ancak misafiriniz yoksa bir iki tanesi yeterli olacaktır.

Mutlaka incele:  Değişik Meze Tarifleri, En Çok Sevilen Mezeler

4Balığın Yanında Ne Yenir Oktay Usta Önerileri

Oktay Usta’nın balığın yanına önerdiği yemekleri ve mezeleri hazırlayabilirsiniz. Balık yanına meze Oktay Usta’nın önerisi acılı ezme ve şakşuka. Özellikle içkili bir sofra hazırlayacaksanız bu iki meze sofranıza çok yakışacaktır. Balığın yanına çorba yapmak istiyorsanız balık çorbası da yapabilirsiniz. Bunun dışında mercimek, ezogelin, tarhana çorbaları da balığın yanına yakışıyor. Salata yapmak isteyenler çoban salatası, kaşık salatası, patates salatası ya da roka salatası yapabilir.

Balık Mezeleri Nelerdir? Balık Sofrası Menüsü Olmazsa Olmazları

Balık sofranızda zengin meze çeşitleri olsun istiyorsanız ve mezeler hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa Balık Mezeleri Nelerdir? Balık Sofrası Menüsü Olmazsa Olmazları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!