Basit Saç Modelleri

649

Her gün işe giderken, dışarıya çıkarken bugün saçımı nasıl yapsam diye düşünüyoruz değil mi? Biz bu sıkıntıların çözümünde sizlere yardımcı olabilmek için basit saç modelleri seçeneklerini hazırladık.

Basit Saç Modelleri İçin En Kolay Öneriler

Bazılarımız belki de çoktan kendi modelini bulmuştur ve her gün hemen hemen aynı modeli yapıp saçlarına vakit harcamadan işlerine gidiyorlardır. Fakat modelini bulamayanlar ve her gün yeni model yapmak istemeyenler, her sabah rutin bir biçimde aynı sıkıntıları yaşamak zorunda kalırlar.

Mutlaka incele:  Ombreli Saçlar Bakım ve Model Önerileri

1At kuyruğuna sportif bir hava katalım

Hepimiz at kuyruğu modeli nasıl yapılıyor elbette biliyoruzdur. At kuyruğunu yaptıktan sonra; istersek saçımızın topladığımız kısmını örelim istersek de küçük lastik toplarla aralıklı olarak toplayalım arzu ettiğimiz spor at kuyruğu modeline kavuşmuş oluruz. Spora giderken ya da akşam üzeri çıkılan hafif tempolu yürüyüşler için vazgeçilmez basit saç modelleri arasında yer alır.

2Fiyonk şeklinde basit saç modelleri

Basit saç modelleri arasında sayılabilecek ve kolayca uygulayabileceğiniz bir model olan fiyonk modelinin yapımı oldukça kolay. Bu modele ulaşmak için önce saçımızı yarım topuz modeline getiriyoruz ve ardından saçın boğumlu olan kısmını ikiye ayırıp bir firkete toka yardımı ile tutturuyoruz. Bu tutturma işleminin de ardından bir tutam saçı, ikiye ayrılmış saç tutamlarının arasından geçirerek tutturuyoruz.

Mutlaka incele:  Kısa Kesim Saç Modelleri

3Yandan örgülü basit saç modelleri

Saçınız uzun ise hem günlük hem de şık kombinlere harika uyum sağlayan bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey saçınızın tamamını yukarıdan başlayarak aşağı doğru sağ veya sol tarafa doğru örmeniz. Bu modeli daha farklı hale getirmek için balık sırtı ya da Fransız örgüsünü de tercih edebilirsiniz.

4Kısa saçlılar için basit saç modelleri

Saçınız kısa olsa da kolayca toplayabilir ve hatta örebilirsiniz. Yan kısımlarından tutamlar alarak ördüğünüz saçlarınızı saçınızın arkasında birleştirerek sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Rival de Loop Long Lasting Make Up Fondöten - Makyaj Deneyimim

5Saç bandı ile yapılabilecek basit saç modelleri

Saç bandı ile çok şık topuzlar yapmanın mümkün olduğunu biliyor musunuz? Görseldeki gibi yerleştirdiğiniz saç bandının etrafına saçınızı dolayın ve kısa sürede kuaförden çıkmış gibi bir topuz elde edin.

6Farklı örgü modelleri

Örgüler saç modellerini farklılaştıran unsurlardan biri. Saçınızı örerek toplayabilir ya iki yana örgü yapabilirsiniz. Farklı örgü modellerini deneyerek her gün başka bir saç modeli yapabilirsiniz.

Hem basit hem de zamandan tasarruflu saç modelleri

Bu modeller sayesinde sabah uykunuzdan feragat etmek zorunda kalmayacak ve belki de o meşhur “on dakika daha” cümlesini haklı olarak kuracaksınız. Basit saç modelleri bir kelime gurubunu ifade etseydi eğer, bu kelime gurubu hiç kuşkusuz zaman tasarrufu olurdu. Her gün farklı farklı seçeneklerle uygulayacağınız bu modeller hem görünümünüzü etkileyecek, hem de zamanınızı daha verimli kullanmanız adına yardımcı olacak. Dilerseniz, Kısa Kesim Saç Modelleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!