En Güzel Bebek Banyo Ürünleri Listesi ve Tavsiyeleri

Birbirinden faydalı bebek bilgileri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

641

Pek çok anne için bebeğe banyo yaptırmak stresli bir iştir. Özellikle ilk kez anne olanlar uzun süre bebeği yıkarken korkarlar. Bebek yıkamak dikkat ve biraz da sabır isteyen bir şey olsa da bebeklerin çoğu yıkanmayı sever. Bebeğinizi yıkarken kullanabileceğiniz bebek banyo ürünleri ile ilgili bilgi için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Bebek Banyo Ürünleri Listesi

Bebek banyo ürünleri internet üzerinden ya da bebek ürünleri satan mağazalardan alınabilir. Bebeğiniz için aldığınız ürünlerin kalitesine özen göstermelisiniz. Güvenilir yerlerden ürün almalısınız.

Mutlaka incele:  Bebek Örgü Eldiven Modelleri

Dijital Bebek Tartısı

bebek banyo ürünleri

Bebeğinizin kilosunu takip etmeniz çok önemli. Onun kilosunu doktor kontrolünden doktor kontrolüne öğrenmek yerine her yıkadığınızda tartabilirsiniz. Normal tartılarla bebeğinizi tartmak zor olacaktır ama dijital bebek tartıları sayesinde onu ve kendinizi yormadan kolayca kilosunu öğrenebilirsiniz.

Bebek Şampuanı

bebek banyo ürünleri

Kendi kullandığınız şampuanı ve vücut şampuanını bebeğiniz için kullanmamalısınız. Bu tür banyo malzemelerinin içeriği bebekler için tehlikeli olabilir ve onların hassas cildine zarar verebilir. Ayrıca bebeklerin şampuanı göz yakmayacak özellikte olmalı. Mümkünse doğal içeriğe sahip bir şampuan kullanmaya özen gösterin.

Mutlaka incele:  3 Aylık Bebek Gelişimi

Sünger Banyo Eldiveni

bebek banyo ürünleri

Bebeklerin cildi oldukça hassastır. Bu nedenle onları yıkarken kullandığınız malzemelerin bebeklere uygun olarak üretilmiş olması gerekir. Sünger banyo eldivenleri kavramanızı kolaylaştırır ve rahat kullanım sağlar. Bebeğinize vücut şampuanı sürerken kullanabileceğiniz bu süngerler bebek ürünleri satılan mağazalardan ve internet sitelerinden temin edilebilir.

Bebek Küveti

bebek banyo ürünleri

Bebeğinizi rahatça yıkamak istiyorsanız ona uygun bir banyo küveti alabilirsiniz. Bu küvetin içinde güvenli bir banyo keyfi yaşatabilirsiniz. Bebeğinizin en sevdiği banyo oyuncaklarını da küvetin içine atarak oyun ve temizliği bir arada sunabilirsiniz. Bu banyo küveti sayesinde daha hijyenik bir banyo yapacak çünkü bu küvet sadece bebeğinize ait olacak. Bu küvetlerin içinde tıpası olan versiyonları da var. Onlardan alırsanız bebeğiniz içindeyken, küvetin içindeki suyu rahatça boşaltabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Anne Bebek Kombinleri

Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yeni anne ya da baba olduysanız bebek bakımı konusunda başlangıçta biraz sıkıntı yaşamanız çok normal. Zamanla bebeğinizin huylarına da alıştıkça ona bakmak size daha kolay gelecek. Bebek bakımıyla ilgili bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!