Bebek Emzirme Minderi Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

Birbirinden güzel bebek eşyaları fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

548

Bebek emzirme minderi anneler için büyük kolaylık sağlar. Bebeğinizi emzirirken yaşadığınız boyun ve sırt ağrılarını ortadan kaldırır. Aynı zamanda bebeğinizin rahat etmesini de sağlar. Bebek emzirme minderini satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.

Bebek Emzirme Minderi İçin Harika Fikirler

Bebeğinizi emzirirken memeniz, bebeğinizin ağzına ulaşabilsin diye sürekli eğilmek zorunda kalırsınız. İlk günler bir sorun yaşamasanız da zamanla boyun ve sırt ağrıları çekebilir hatta duruş bozuklukları da yaşayabilirsiniz. Bu sorunları ortadan kaldırmanın en kolay yolu bebek emzirme minderidir.

Mutlaka incele:  İzmir Yenidoğan Fotoğrafçısı Fiyatları

1Emzirme Minderi Dikmek İçin Gerekli Malzemeler

Emzirme minderi dikmek için mümkünse terletmeyen, kaliteli bir kumaş kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede bebeğiniz de rahat edecektir. Evinizde bu tarz bir kumaş varsa onu kullanın. Bulamıyorsanız herhangi bir pamuklu kumaştan da yapabilirsiniz. 1 metrelik bir kumaş yeterli olacaktır. Kılıf yapmak istiyorsanız daha fazla kumaş da alabilirsiniz. İçini doldurmak için organik elyaf kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Organik elyaf bulamazsanız boncuklu elyaf da kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Kanguru Modelleri Bebek Taşıma Fikirleri

2Emzirme Minderi Elde Dikilebilir Mi?

Emzirme minderinizi elde de dikebilirsiniz ancak minderin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız dikiş makinesinde dikmenizi öneriyoruz. Eğer evde dikiş makineniz yoksa bir terziden de yardım alabilirsiniz.

3Emzirme Minderi Kalıbı Nasıldır?

Bebek emzirme minderi kalıbı yukarıda görselde görüldüğü gibidir. Bu kalıbı bir gazete kağıdına da çıkarabilirsiniz. Kumaşınızı ikiye katlayıp çengelli iğneyle sabitledikten sonra kalıp sayesinde kesebilirsiniz. Aynı işlemi bir kere daha yapmanız gerekiyor. İki aynı parçayı yaptıktan sonra parçaların yüzlerini birleştirip iğnelemeniz ve dikmeniz gerekiyor. Hilal şekline gelecek. İçini doldurduktan sonra uçlarını da dikip minderinizi hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Emzikleri Örnekleri, Tavsiyeleri ve Modelleri

4Bebek Emzirme Minderi Nasıl Yıkanır?

Bebek emzirme minderi için bir kılıf dikerseniz sadece kılıfı yıkamak yeterli olur ancak kılıfı yoksa 30 derece sıcaklıkta ve düşük sıkma seviyesinde minderinizi yıkayabilirsiniz. Yıkama için bebeğinizin giysilerini yıkarken kullandığınız deterjanı kullanın.

5Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır? Emzirme Yastığı Modelleri

Emzirme yastığınızı diktikten sonra sıra emzirme yastığının kullanımını öğrenmeye geliyor. Emzirme yastığınızı nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve modelleri incelemek için Emzirme Yastığı Nasıl Kullanılır? Emzirme Yastığı Modelleri isimli yazımıza göz atmayı sakın unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!