Bebek İlk Adım Ayakkabısı Modelleri

En güzel ilk adım ayakkabısı modelleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın!

1909

Anne ve babalar için minik bebeklerinin yürüdüğünü görmek en mutluluk verici anlardan bir tanesidir. İlk adımlarını desteklemek ve onu teşvik etmek için bebek ilk adım ayakkabısı seçimi oldukça önem taşır. Nelere dikkat edilmeli, modeller neler? İşte detaylar…

En Sevimli Bebek İlk Adım Ayakkabısı Modelleri

Bebek ilk adım ayakkabısı modellerine geçmeden önce seçim yaparken bebeğinizin sağlığı açısından dikkat etmeniz gereken hususları açıklamakta fayda bulunuyor. Ayakkabı seçiminde ayakkabının bebeğin ayağını sıkmamasına, bol gelmemesine ve arkadan önden ayağı yürüyüşü kolaylaştıracak şekilde desteklemesine özen göstermenizi öneriyoruz.

Mutlaka incele:  Gerçeğe Yakın Küçük Oyuncak Bebekler

1Cırtcırtlı yumuşak deriden yapılmış açık modeller

Anneler tarafından en çok tercih edilen bebek ilk adım ayakkabısı modellerindendir. Bu ayakkabı modeli açık olarak tasarlandığından yürümesi yaz aylarına denk gelen bebekler için tercih edilmelidir. Bazı kalitesiz ürünlerde deri ayağa zarar verecek şekilde sert olabilmektedir. Bu konuya dikkat edilmeli yumuşak deriden yapılmış olmasına ekstra önem verilmelidir.

2Panduf kumaşından yapılmış yumuşak ilk adım ayakkabıları

Yumuşak ve içi pamuk destekli bir kumaştan yapıldıkları için ayağa hem zarar vermeyen hem de yürüme için destekleyen ilk adım ayakkabı modellerindendir. Ayakkabı şeklinde tasarlanmış şirin mi şirin modellerin yanında çorap gibi ayağı tamamen saran panduf modellerde bulunmaktadır. Bu ayakkabıların ısıtma özelliği de bulunduğundan kış aylarında giydirilmelidir.

Mutlaka incele:  Bebek Emzirme Yastığı Nasıl Dikilir? Emzirme Yastığı Yapımı ve Örnekleri

3Spor ayakkabı tarzında bağcıklı ya da yapıştırmalı modeller

Hem erkek hem de kız bebekler için spor ayakkabı görünümlü modeller favori bebek ilk adım ayakkabısı statüsündedir. Bağcıklı ya da yapıştırmalı olarak dizayn edilen bu ayakkabıların neredeyse yetişkinler için üretilmiş her modele birebir benzeyenlerini bulmak mümkündür.

4Ortopedik bebek ilk adım ayakkabısı modelleri

Bebeğinizin hassas ayağına zarar vermemesi ve yürümeyi sağlıklı bir şekilde desteklemesi için seçilen yürüme ayakkabısının ortopedik olması büyük bir avantajdır. Ortopedik ürünlerin tabanları ayağın rahat etmesini sağlamaktadır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Büyüyen Bebek Beşikleri

5Yazılı patik yürüme ayakkabısı modelleri

Yazılı yürüme ayakkabıları bebeğinizin ilk adımlarını daha unutulmaz, daha sevimli hale getirmektedir. Bebeğinizin cinsiyetine göre birbirinden şık ilk adım ayakkabısı bulabilirsiniz. Farklılıklardan hoşlanan bir anneyseniz esprili yazılı modelleri öneriyoruz.

6Sevimli çizgi film karakteri figürlü modeller

İster kız olsun ister erkek fark etmez çizgi film karakterleri bebekler için en sevimli tasarımlar arasında yer almaktadır. Miki ya da mini Mouse, ton ve jerry karakterli ya da çok farklı çizgi film kahramanlarının resmedildiği bebek ilk adım ayakkabısı modellerine de mutlaka bir göz atın.

Bebek Yürüme Ayakkabı Önerileri

İlk adımlarını atan bebekler kısa sürede yürüme aşamasına geçmekte, ayrıca hemen ayakları gelişmektedir. Bu nedenle de bebek ilk adım ayakkabısı kısa sürede bebeğiniz için yetersiz kalmaktadır. Aktif yürümeye başlayan bebeğiniz için seçeceğiniz ayakkabıların rahat ve spor tarzda olmaları önerilmektedir. Bu konuda bilgi almak için ‘Bebek Spor Ayakkabı Modelleri’ başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-1 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-2 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-3 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-4 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-5 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-6 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-7 bebek-ilk-adim-ayakkabisi-modelleri-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!