Bebek Kazak Örnekleri

Birbirinden güzel bebek kazak örnekleri listesi için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Ayrıca ilgili içeriklerden daha fazla ilham alabilirsiniz!

6473

Hamilelik döneminin en eğlenceli yanlarından bir tanesi de bebek hazırlıklarıdır. Bu hazırlıkların bir kısmını da istisnasız örgü örmek oluşturur. Anne adayları ve bebeğin yakın akrabaları bebek kazak örnekleri konusunda kısa bir araştırmanın ardından kazaklarını en güzel tasarımlarla oluşturur. Bu yazımızda yapılışlarını anlattığımız örneklerden kafanızda oluşan tasarımlarda kullanarak harika kazak modelleri oluşturabilirsiniz.

En Güzel Bebek Kazak Örnekleri ve Yapılışı

Örgü kazak modelleri açıklamalı anlatımları olarak seçilecek örnekler genelde ağır olmayan bebeklere uygun olabilecek sevimli olduğu kadar da kolay örneklerdir. Farklı modeller için kullanabileceğiniz bebek kazak örnekleri ve yapılışlarını bu yazımızdan detaylıca öğrenebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Giysileri için Harika Fikirler

1Örgü kazak modelleri açıklamalı

Kolay ve basit örgü kazak modelleri listesi içinden bir tanesi de düz örgünün üzerine aklınızdaki tasarıma göre yapılan yün işlemelerdir. Bu tip kazak modelleri hem erkek hem de kız bebekler için sıklıkla tercih edilmektedir.

2Bal peteği kız bebek kazakları modelleri

Bal peteği kız bebek kazakları modelleri ve örnekleri olarak kurdele süslemeleriyle oluşturulan kazak modeli harika görünüyor. Bebek kazak örnekleri arasında çok fazla kullanılan bal peteğini etek ve elbise örerken de kullanabilirsiniz.

3Selanik örnekli farklı V yaka erkek bebek kazakları örgü modelleri

Erkek bebek kazak modelleri ve yapılışları için resimde gördüğünüz kazak örneği dümdüz örülen Selanik örneğinden ziyade bebek kazak örnekleri arasında değişik tarzıyla yer alıyor. 4 parmak kadar Selanik ördükten sonra araya bir iki sıra düz örgü örerek bu örneği oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Odası Halısı Alternatifleri

4Şemsiye örnekli bebek kazakları modelleri

Kız bebek kazak modelleri için örülen kazaklarda kullanılan bir diğer örnek de şemsiyedir. Şemsiye örneği ile yapılan farklı modelde kazakları düğmelerle süsleyerek farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

5İkili Y-burgu örneği ile baykuşlu bebek kazak modelleri 2017

Bebekler için figürlü modeller de sıklıkla tercih edilmektedir. Resimde de gördüğünüz gibi lastiğin üzerine düz örgü örerek oluşturduğunuz kazağın yakasında ikili Y-burgu örneğiyle baykuş oluşturabilirsiniz. Kazağı bitirdiğinizde baykuşların gözlerini boncuk dikerek oluşturmayı ihmal etmeyin.

6Tığ işi delikli bebek kazak örnekleri

Özellikle kız bebekler için kazak örerken tığ işi yapılmaktadır. Resimdeki gibi tığ işi delikli örneklerden kazak örebileceğiniz gibi çeşitli tığ motiflerini kullanarak da bebek kazağı yapabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Rüyada Bebek Eşyaları Görmek Ne Anlama Gelir?

7Kesme şeker bebek kazak örneği

Kesme şeker sayısına göre kare oluşturacak şekilde eşit sayıda ters ve düz örgüden oluşturulmaktadır. Özellikle bebek kazağı örülürken kesme şeker örneğinin 3’lüsü daha uygun olmaktadır. Bunun için 3 sıra düz, 3 sıra ters olmak üzere tekrarlayan şekilde örün. 3 sıra tamamladığınızda tersin üzerine düz, düzün üzerine ters yaparak örneği değiştirin. Özellikle erkek çocuk kazak örgü modelleri anlatımlı örneklerinde karşımıza çıkan bu modeller birçok anne tarafından tercih ediliyor.

8İkili saç örgüsü örnekli erkek bebek kazağı

Erkek bebeklere kazak örerken sık kullanılan örnekler arasında saç örgüsü yer alır. Ancak saç örgüsünü ikili yapmanız daha hoş olmaktadır.

Örgüden Başka Neler Yapılabilir?

Bebek kazak modelleri ve yapılışları video anlatımları ile daha geniş bir bilgi almanız da mümkündür. Bebek hazırlıklarının yoğun olarak yapıldığı hamilelik döneminde sıkıcı istirahatlardan sıkılan anne adaylarına farklı öneriler de yapmak mümkündür. Bebek kazak örnekleri dışında bebeğiniz için farklı örgüler yapmak için aşağıdaki örgü bebek kıyafetleri galerimize göz attıktan sonra farklı fikirler için ‘El İşi Örgü Modelleri Örnekleri’ yazımızı mutlaka okuyun.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!