Bebek Örgü Modelleri ve Yapılışı

Birbirinden güzel bebek eşyaları için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1586

Bebeklerinize sıcak bir kış hediye edin. Yumuşacık ipliklerle ördüğünüz birbirinden güzel kazaklar, hırkalar, atkılar, şapkalar ve patikler gibi bebek örgü modelleri ile bu kışı hastalıksız atlatabilirsiniz.

En Sevimli Bebek Örgü Modelleri

Bebeğiniz için örebileceklerinizin sınırı yok. Kazaklardan atkı-şapka takımlarına, patiklerden battaniyelere kadar bebek örgü modelleri bu yazıda!

Mutlaka incele:  Emzirme Önlüğü Nasıl Kullanılır? Emzirme Önlüğü Modelleri

1Bebek Örgü Modelleri 2017

Bebeklerin özellikle baş kısımları oldukça çabuk üşür. Kış aylarında bebeğinizin başını sıcak tutmanız hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Siz de bebeğinize bu tarz bir şapka örebilirsiniz. Ördüğünüz şapka için çiçek süslemesi de kullanabilirsiniz. Çiçek örgü modelleri için Çiçek Örgü Modelleri ve Örgü Çiçek Yapımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

2Erkek bebek örgü modelleri

İki ters, iki düz örgü tekniği ile şapka için lastik örmeye başlayın. Yaklaşık 10 sıra lastik ördükten sonra burgu veya saç örgüsü modellerini kullanarak atkı ve şapka takımı yapabilirsiniz bebeğiniz için.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri İçin Sevimli Öneriler

3Yumuşacık bir battaniye

Bebek örgü modelleri anlatımlı örnekleri ile bebeğiniz için battaniye örmeye ne dersiniz? Battaniyenin büyüklüğü gözünüzü korkutmasın, kolay bir örgü modeli seçerek hızla örebilir, bebeğiniz için kışa sıcak bir hazırlık yapabilirsiniz. Battaniye örgü modelleri için Örgü Battaniye Modelleri ve Açıklamalı Yapılışları yazımızı inceleyebilirsiniz.

4Bebek örgü modelleri ve yapılışları

Düz örgü tekniği ile kızınız için elbise-şapka-ayakkabı takımı yapabilirsiniz. Farklı renkleri kullanarak çizgili modelde bir elbisenin yanı sıra ayakkabı ve elbisenin kol kısımlarına çiçekler dikerek oldukça hoş bir görünüm yaratabilirsiniz.

6Elbiseler

Biraz zor görünse de bebeğiniz için elbise de örebilirsiniz. Kıvrımlı görünüme sahip bir etek kısmı için ise bir parça tül dikerek tütü görünümü kazandırabilirsiniz.

7Patikler

Haroşa örgü modeli ile bebeğinize minik patikler örebilirsiniz. Minik düğmelerle ve çapraz model ile patiklere yaratıcılığınızı katabilir, eşsiz ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

8Hırkalar

Haroşa örgü modelini kullanarak yapabileceğiniz bir başka şey de, örnekte gördüğünüz hırka modeli. En sevilen bebek örgü modelleri arasında yer alan haroşa hırkalar, bebeğinizi kış ayları boyunca sıcacık tutacak.

Örgü Modelleri ile Yaratıcılığınızı Konuşturun!

Örgü dünyası yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Birbirinden farklı modelleri kullanarak bebekleriniz için örebileceklerinizin yanı sıra kendiniz için de yapabileceğiniz pek çok şey var.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!