En Lezzetli Belçika Çikolatası Markaları

3338

Çikolatayı çok seven herkesin de bildiği gibi Belçika çikolatası dünyada en sevilen ve beğenilen çikolatalar arasında yer alır. Belçika’da üretilen çikolatalar genellikle el yapımı olduğu için tatları da oldukça lezzetlidir. Kakao ve süt dengesini çok iyi ayarlayan Belçika’lıların en meşhur çikolata markalarını sizin için derledik.

Birbirinden lezzetli Belçika çikolatası markaları

Belçika’ya yolunuz düşerse mutlaka ama mutlaka tatmanız gereken birkaç çikolata markası var. Belçika’daki çikolatacıların en önemli özelliği hem lezzetli çikolatalar yapmaları hem de paketlemeye ve görünüme önem vermeleri. İşte o birbirinden güzel Belçika çikolatası markaları

Mutlaka incele:  Evlilik Yıldönümü Mektubu Örnekleri ve En Güzel Fikirleri

1Pierre Marcolini

En bilinen markalardan biri olan Pierre Marcolini, son derece lezzetli çikolatalar üretiyor. Çikolataları tane sayısına göre fiyatlandıran bu markanın çikolatalarının yanı sıra eklerleri de oldukça lezzetli. Kaliteli çikolata arıyorsanız en iyi markalardan biri olduğunu söylemekte fayda var.

3Elisabeth

Hediye almak yerine lezzetli çikolata yemek isteyenler için en ideal yerlerden biri. Tadı son derece güzel çikolatalar üretmelerinin yanı sıra paketleme konusunda çok da özenli sayılmazlar. Çikolata çeşidi konusunda da sınırlı seçenek var.

4Mary

Çeşit konusunda sayısız seçeneğe ulaşabileceğiniz Mary çikolataları ise yemeye kıyamayacağınız kadar şık bir görünüme sahip. Hem göze hem de damağa hitap eden çikolatalar üreten bir marka. Ayrıca bu marka Belçika’da muhteşem sıcak çikolatasıyla da ünlü.

6Neuhaus

Görünümü iştah açan çikolatalara sahip bir marka olan Neuhaus, Belçika’ya gidip hediye çikolata almak isteyenler için ideal. Çünkü harika paketlemelere sahipler.

7Corne Port Royal

Birçok farklı seçeneği bulunan bu marka da çikolata konusunda çeşit arayanlar için ideal. Kahveli, karamelli ve görünüm açısından da değişik birçok çikolata bulabilirsiniz.

8La Belgique Gourmende

Tadı güzel olsa da diğer markalarla kıyaslandığında lezzet konusunda daha alt sıralarda kaldığını söylemek mümkün.

9Leonidas

Hediye edilebilecek çikolata markalarından biri daha. Paketleme konusunda oldukça başarılı olduklarını söylemekte fayda var. Çikolatalarının lezzetli ise orta seviyede.

Lezzetli Çikolatalarla Harika Sunumlar

Bu birbirinden lezzetli Belçika çikolatası markalarından fikir aldıysanız Birbirinden Güzel Çikolata Tabağı Süsleme Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!