Örgü Bileklik Yapımı Modelleri

3477

Birçok renk çeşidi ile ve değişik modelleri ile bileklerde gördüğümüz örgü bileklik yapımı hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Kolay bir şekilde nasıl örgü bileklik yapılır hep beraber bakalım.

Örgü bileklik yapımı için harika fikirler

Örgü bileklikler özellikle yaz aylarında çeşitli renkleri ile gözümüze daha çok çarpıyor. Bir birinden ilgi çekici bu bileklikler nasıl yapılıyor merak ediyorsanız örgü bileklik yapımı yazımız tam sizin için demektir.

Mutlaka incele:  Çiçekli İğne Oyası Örnekleri ve Modelleri

1Örgü bileklik yapımı yöntemleri

Örgü bileklikleri saç örgüsü, gemici düğümü, boncuklu bileklik gibi çeşitli yöntemlerle yapabilirsiniz. Böylece değişik bilekliklere sahip olmuş olursunuz. Kullanacağınız renkler ve iplerin çeşitleri bilekliğinizin görünümünü farklı kılacaktır.

2Saç örgüsü bileklik

Saç örgüsü bileklik adından da anlaşılacağı gibi saç örgüsü yöntemiyle yapılan bileklik çeşididir. Yapımı çok kolay olup herkesin rahatça uygulayabileceği şekilde yapılmaktadır. Bilekliğin yapımı için renkli iplere ihtiyacınız var sadece.

Mutlaka incele:  En Güzel Taç Örgü Modelleri, Örnekleri ve Fikirleri

3Saç örgüsü bilekliğin yapılışı

Renklerinizi belirlediğiniz iplerinizin birere uçlarını birbirine düğümleyerek tek noktada toplanmalarını sağladıktan sonra istediğiniz uzunlukta kesip aynı saç örer gibi birbirlerinin üzerinden atlatarak örme işlemini tamamlayıp son kısmı düğümlüyoruz.

4Gemici düğümü bileklik

Gemici düğümü bileklik yapımı, diğer bilekliklerden farklı olarak görselliği biraz daha ön planda olan bir bileklik çeşittir. Yapımı saç örgüsüne göre biraz daha zor olsa da ortaya çıkan bileklik daha şık durur. İnce ip kullandığınızda daha zarif bilekliğiniz olur.

Mutlaka incele:  Farklı İğne Oyası Modelleri, Örnekleri ve Yapılışları

5Gemici düğümü bilekliğin yapılışı

Bilekliği 4 veya daha fazla ip kullanarak yapabilirsiniz. Dörtten az ip kullanmanız iyi bir görüntü ortaya çıkarmaz. İpleri aynı şekilde birbirine birleştirerek başlangıç bölümünü yaptıktan sonra sırayla her ipi diğer ipe gemici düğümü ile düğümlüyorsunuz.

6Boncuklu bileklik yapımı

Boncuklu bileklik örmenin diğerlerinden tek farkı örme esnasında aralara boncuk serpiştirerek örgüyü tamamlamanız. Böylece takılarınız ile uyumlu bileklikleriniz olabilir. Takı görünümlü bilekliklere sahip olabilirsiniz.

Örgü bileklik ile renk uyumu

Örgü bilekliğiniz ile kıyafetlerinizin renk uyumunu sağlayabilirsiniz. Renk kullanımında bir sınır olmadığından dilediğiniz ip renklerini kombine ederek kıyafetinize veya diğer aksesuarlarınıza uygun bileklikler yapabilirsiniz. Bileklik yapımı işte bu kadar kolay.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!