En İyi Çatlak Kremi Tavsiyeleri, Gebelikte Çatlak Tedavisi Önerileri

Daha fazla hamilelik önerileri için yazımızın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

708

Gebelik, anne adaylarının vücutlarında birçok değişiklik meydana gelmesine sebep oluyor. Bebek büyüdükçe karın da büyüdüğü için deri geriliyor ve çatlaklar oluşuyor. Çatlak kremi ile bu çatlaklar en aza indirilebiliyor ya da tamamen ortadan kalkabiliyor.

Faydalı Çatlak Kremi Tavsiyeleri

Çatlak kremi, anne adayları için büyük bir buluş. Gebelikte karın büyümesi nedeniyle ortaya çıkan çatlakları bu kremlerle minimum düzeye indirebilirsiniz. Gebelik çatlakları sadece karında oluşmuyor. Kalçalarda, uyluklarda, meme ve kollarda da çatlak oluşabilir. Eğer zamanında bu kremleri kullanmaya başlarsanız dikkatli bakılmadıkça belli olmayacak kadar aza indirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hamilelikte Çilek Yemek Leke Yapar Mı?

1Lierac Phytolastil Çatlak Kremi Bakım Jeli

Gebelik çatlakları için krem kullanmaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi. Yani daha karnınız belirginleşmeye başlamadan bile krem kullanmaya başlamanızı öneriyoruz. Ayrıca kremi düzenli olarak uygulamanız da çatlaklarınızın minimum seviyede olması için oldukça önemli. Lierac Phytolastil Çatlak Bakım Jeli, birçok anne adayı tarafından da çok sevilen bir krem. Bu kremi günde 1 kez, çatlak olan bölgelerinize masaj yaparak sürmeniz yeterli.

Mutlaka incele:  Hamilelikte Suyun Azalması Nasıl Anlaşılır?

2Palmer’s Tummy Butter Çatlak Kremi

Palmer’s Tummy Butter’ı kakao kokusunu seven anne adayları çok beğenecektir. Ancak eğer kokuya karşı hassasiyetiniz varsa ve bazı kokular sizde mide bulantısına sebep oluyorsa kullanmamanızı öneriyoruz. Bu kremi sadece çatlaklar için değil, vücudunuzda kuruyan bölgelere nemlendirici olarak da sürebilirsiniz.

3Madecassol Çatlak Kremi

Madecassol’un içinde Gotu Kola maddesi var. Bu madde cilt dokusunu onarıyor. Dolayısıyla çatlaklarınızı da tedavi edecektir. Yağlı bir krem olduğu için cilt tarafından emiliyor ve durulamaya gerek kalmıyor. Madecassol’u uzun süre kullanırsanız etkisini mutlaka göreceksiniz.

Mutlaka incele:  Bursa Hamile Fotoğrafçısı Fiyatları

4Organik Hindistan Cevizi Yağı

Çatlak kremi seçenekleri dışında, temelde en önemli şey cildinizi nemli tutmaktır. Bunu doğal yağlarla da sağlayabilirsiniz. Aldığınız bitkisel yağların organik ve katkı maddesiz olmasına dikkat etmelisiniz. Hamileliğinizin 4. ayından itibaren hindistan cevizi yağı sürmeye başlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı cilt tarafından kolayca emilir ve hoş bir kokusu vardır. Aktarlardan temin edebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı bulamazsanız zeytinyağı ya da badem yağı da kullanabilirsiniz.

Gebelikte Diyet Yapılır mı?

Çoğu anne adayı, gebelik sırasında aldığı fazla kilolardan şikayet edip bu kilolardan kurtulamayacağını düşünerek diyet yapmak ister. Eğer sizin de böyle bir düşünceniz varsa diyete başlamadan önce Gebelikte Diyet Yapılır Mı? isimli yazımızı mutlaka okumalısınız.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!