Çeyizlik Havlu Kenarı Modelleri

En güzel çeyiz fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

521

Çeyiz geleneği her ne kadar biraz değişime uğrasa da hala çoğu bölgede uygulanmaktadır. Yeni evlenen çiftlerin ufakta olsa ihtiyaçlarını karşılamak, başladıkları bu yeni hayatta onlara destek olmak oldukça önemlidir. Eski geleneklere göre çeyizler annelerin ve gelinlerin kendi el emekleri ile donatılırdı. El işi olarak yapılan bu ürünler oldukça kıymetli olduğu gibi uzun yıllar kullanılmaktaydı. Ancak şu an tüm ürünler gibi çeyiz parçaları da fabrikasyon bir hal aldı. Doğal olarak eski anlamını yitirdiğini söylemek çok da yanlış olmayacaktır. Bu eski geleneği devam ettirmek, çeyizi biraz daha özel kılabilmek için el işi parçalar eklemek isteyenler için çeyizlik havlu modelleri derledik.

Mutlaka incele:  Fransız Dantelli Yatak Örtüsü Modelleri

Halkalı Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyizlik havlu modelleri içinde yapılışı oldukça kolay olan bu modeli ister havluya isterseniz de çarşaf kenarlarına yapabilirsiniz. Hangi renk yapacağınıza karar verdikten sonra 50 numara oya ipi ile yapabilirsiniz.

Halkalı Üzümlü Havlu Kenarı

Oldukça zarif bir görüntüye sahip olan bu çeyizlik havlu modeli halkaları doldurularak başlayabilirsiniz. Halkalı tamamladıktan sonra ise yaprak kısmını örebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çeyizlik Mutfak Eşyaları Nelerdir? Çeyizlik Mutfak Araç Gereçleri Listesi

Saçaklı Havlu Kenarı

Çeyizlik havlu için bu modelin büyük bir kısmında beyaz ip kullanabilirsiniz. Kalan yerlerinde ise zevkinize göre çeşitli renkler kullanmanız mümkün. Özellikle mutfak ve banyo havlularının kenarına bu modeli yapabilirsiniz. Diğer örneklerde de kullanıldığı gibi 50 numara ip kullanabilirsiniz.

Boncuklu Havlu Kenarı

Boncukla süsleyebileceğiniz, oldukça güzel bir model. Dilerseniz küçük pike veya bebek battaniyesi çevrelerine de uygulayabilirsiniz. İlk olarak modelin alt kısmını beyaz iple tamamlamalısınız. Devamında ise dilediğiniz renkte uç kısımlarını tamamlayıp boncukları dikebilirsiniz. En son ise çiçekleri örerek modeli tamamlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çeyiz Yemek Takımı Seçiminde Püf Noktaları

Fiyonklu Havlu Kenarı

Özellikle yeni örmeye başlayanların tercih edebileceği bir model. Oldukça kolay yapılan ve bu kadar kolay yapılmasına rağmen çok şık duran bir modeldir. Beyaz ve kırmızı renkleri tercih edebilirsiniz. Yine öncelikle taban kısmını yapıp diğer detayları taban kısmının üzerine yapabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Çeyizlik Havlu Örnekleri

Diğer modellere nazaran daha farklı olan bu modeli halkalara tığ dolgu yaparak birleştirebilirsiniz. Birleştirdikten sonra ise nazar boncuğu şeklinde örmeniz gerekli. Kızınızın çeyizinde böyle bir model olması güzel olacaktır.

Bizim derlediğimiz modeller bunlar. Sizlerde daha farklı modelleri bizlerle aşağıda yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!