Çikolata Kutusu Hazırlama ve Süsleme Örnekleri

1865

Evde yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri de çikolata kutusu hazırlamaktır. Üstelik sevdiğiniz birine hediye edeceğiniz bir çikolata kutusu yapıyorsanız, bu çok daha zevkli bir hale gelecektir. Çikolata kutusu örnekleri için yazımızı mutlaka okuyun.

El Emeği Göz Nuru Çikolata Kutusu Hazırlama

Çikolatanın insanı en çok mutlu eden yiyeceklerin başında geldiği su götürmez bir gerçek. Bu özel tadı sevdiğiniz birine hediye ederken de sizi bir o kadar mutlu eder. El emeği bir çikolata kutusu ile kalbini kazanmayacağınız kimse olmayacak.

Mutlaka incele:  Evlilik Yıldönümü Hediye ve Sürpriz Önerileri

1Çikolata kutusu hazırlama şekli ile anlam kazanır

Hediye edeceğiniz çikolata kutunuz için öncelikle bir kutu şekli belirlemenizi tavsiye ederiz. Kare, yuvarlak veya daha özel bir şekil olan kalp şeklini tercih etmeniz, kişiye özel tasarımlar yapmanıza da olanak sağlayacak. Kırtasiyeden alacağınız düz renk bir kutu üzerine yapacağınız süslemeler sayesinde çikolatadan çok kutusu dikkatleri üzerine çekecek.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Hediye Fikirleri ve Önerileri

2Yeteneğinize göre ahşap bir çikolata kutusu da tercih edebilirsiniz

Son yılların modası olan ahşap kutular, çikolata kutularında da kendini gösteriyor. Alacağınız düz bir ahşap kutu üzerine ister yakarak, ister çizerek, ister boyayarak dilediğiniz şekli verebilir, çikolata kutusunu kişiye özel hale getirebilirsiniz. İçine koyacağınız renkli çikolata ve lokumlarla daha da göz alıcı hale gelecek çikolata kutunuzu, şık bir fiyonk ile de özel bir hediye haline getirebilirsiniz.

3Sade ama şık tasarımlı çikolata kutusu

Eğer özel bir davete gidiyorsanız, hediyenizi de özel kılmak sizin elinizde. Kırtasiyeden alacağınız sade bir karton kutu üzerine dilediğiniz sim, pul ve boncukla renk verebilir, bağladığınız kurdele ile son haline getirebilirsiniz. Böylece sürpriz bir kutu içinde hem merak uyandırabilir, hem de binbir çeşit çikolataya yer verebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Hediye Önerileri İçin Karaktere Göre Fikirler

Rengârenk modellerle özgün tasarımlar yaratın

Çikolata kutularında özellikle dikkat etmeniz gereken pürüzsüz bir görünüm olmalı. Kutunun dış yüzeyine yapıştıracağınız yapışkanlı kağıt sayesinde bambaşka bir şekle bürünecek olan çikolata kutunuzu, kocaman bir fiyonkla göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Tasarımını yapacağınız çikolata kutunuz nasıl olursa olsun, içini özenle seçtiğiniz çikolatalarla doldurmaya özen gösterin. Zira bu emeğiniz, tam bir paket olarak akıllarda yer etmeli. Dilerseniz, Birbirinden Güzel Çikolata Tabağı Süsleme Örnekleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!