Yabancı ve Türk, En İyi Çikolata Markaları Listesi

10341

Çikolata dendiğinde önce mutluluk gelir akla. Mutluluklarımızı katlayan da belli başlı çikolata markaları vardır. Dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen ve lezzetiyle baş döndüren çikolata markalarına birlikte bakalım.

İsmi Yaratan Kalitedir

Çikolata çok eski zamanlardan bu yana herkesin beğeni ve sevgisini kazanmış bir tatlı. Bu tatlıyı güzel ve özel yapansa elbette kalitesi. İyi malzeme ve doğru pazarlama ile büyüyen markalar ise hakkını vererek markalaşan kurumlar haline geliyor.

Mutlaka incele:  İstanbul Bale Kursu Listesi

1Dünya devleri çikolata için yarışıyor

Özellikle globalleşmeyle pekişen rekabet, dünya devi markaları da yepyeni ürünler ve pazarlar yaratmaya yönlendirdi. Büyük markalar bu özel tat için yeni ürünler ortaya çıkararak, rakiplerini arkada bırakmaya gayret etti. Birleşen şirketler, satın alınan markalar ve daha da büyüyen pazar, çikolatanın gücünü en yüksek seviyede kullanmayı hedefledi.

2Ülker’in dünya çapındaki başarısı

Ülker markası, farklı birçok alana yaptığı yatırımı, çikolata alanına da yaparak uzun yıllardır sektörde lider olmayı başarıyor. Ulusal ve uluslar arası rekabet koşullarında dahi güçlü duruşuyla dikkat çeken Ülker, hem lezzeti, hem kalitesi, hem de yaptığı anlaşmalarla her daim gözde olmayı başarıyor. Farklı tatlarda sunduğu çikolata seçenekleriyle çikolata severlerin gönlünü fetheden Ülker, sunduğu avantajlı fiyatlarla da önde olmayı amaç ediniyor.

Mutlaka incele:  Kedi Aşı Takvimi ve Fiyatları

Marka özellikle Godiva’yla kurduğu işbirliği ile kalite konusunu nasıl odağına koyduğunu da takipçilerine kanıtlamış oldu.

3İsviçre’nin çikolata markaları konusundaki uzmanlığı

İsviçre, özelikle çikolata markaları konusunda oldukça verimli bir ülke. Nestlé, Toblerone, Treuscher, Lindt ve Sprungli gibi dünya devi markalar, İsviçre kökenli. Çikolata denince akla ilk gelen isimlerden Nestlé de bu markalar arasında. Birçok farklı ürün ve alt markası ile hazır tüketim malları arasında farklı bir yere sahip olan Nestlé, çikolata severlerin sıklıkla tercih ettiği markalardan. Yerel kültüre uyumlu ürünler üretme konusuna gösterdiği özen ile farklılaşan marka, avantajlı fiyat seçenekleriyle de tercih ediliyor.

Mutlaka incele:  Evlilik Cüzdanı Kaybolursa Ne Olur? Nasıl Yenilenir?

Pelit’in rekabetteki sağlam yeri

en-iyi-cikolata-markalari-2

Uzun yıllardır tüketici ile kurduğu ilişki ve kaliteli hizmet ve ürün anlayışıyla çalışan Pelit, sektördeki büyümesiyle de dikkat çekiyor. Çikolata konusundaki hassasiyet ve kaliteli ürünleriyle yerel pazarda geniş bir kitleye de hitap ediyor.

Çikolata konusunda iyi çikolata markaları denince Kinder ve Ghirardelli’den de bahsetmeden olmaz. Bu iki marka da gerek kaliteli ürünleri, gerekse yaygın ağları ile dünya genelinde öncelikli tercih edilen markalar arasında yerini alıyor. Dilerseniz, En Lezzetli Belçika Çikolatası Markaları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.en-iyi-cikolata-markalari-9 en-iyi-cikolata-markalari-1 en-iyi-cikolata-markalari-4

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!