Çocuk Odası Süslemesi ve Aksesuarları

1126

Çocuk odaları, çocukların zamanının büyük bir bölümünü içinde geçirdikleri bir yer olduğu için onların hayal gücüne ve enerjisine uygun şekilde dekore edilmelidir. Bunun için de çeşitli çocuk odası süslemesi kullanılabilir.

En Sevimli Çocuk Odası Süslemesi Modelleri

Çocukların gözüne ve ruhuna hitap eden ve elbette odanın genel dekorasyonuna da uyum gösteren süsleme ve aksesuarlar ile harika bir çocuk odası yaratmanız mümkün. İşte size müthiş fikirler verebilecek harika çocuk odası süslemesi örnekleri..

Mutlaka incele:  Çocuğunuzun Yuvaya Başlama Yaşı Kaç Olmalı?

1Çocuğunuzun ilgi alanına göre aksesuar seçin.

Çocuk odasını dekore ederken çocuğunuzun ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak seçimler yapmanız çok daha iyi olacaktır. Örneğin çocuğunuz futbol ile ilgili ise odasında kullanacağınız süsleme ve aksesuarları da futbol topu, yeşil saha gibi temalar üzerinden oluşturabilirsiniz.

2Bir tema belirleyin.

Çocuk odası süslemesi için karar vermeden önce odanın genel görüntüsü için bir tema belirlemenizde fayda var. Kız ve erkek çocuklar için farklı temalar belirlenebilir. Tema belirledikten sonra duvar kağıdı süslemeleri kullanarak odayı o temanın doğrultusunda dekore edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Çocuk Odası Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

3Çocuk odası süsleme örnekleri..

Çocuk odasını süslerken çeşitli duvar stickerları kullanabilirsiniz. Duvarın rengi ve odanın mobilyaları ile uyumlu stickerlar tercih ederek odanın çeşitli bölgesine yapıştırabilirsiniz. Aksesuar seçimini de bu doğrultuda yapmanızda fayda var. Gece lambası, komidin ya da çocuk masası gibi eşyalarla uyumlu bir oda dekorasyonuna ulaşabilirsiniz.

4Tablo ve raflar..

Çocuğunuzun odasını süslerken yararlanacağınız en iyi malzemeler tablo ve raflardır. Küçüklü büyüklü raflar yaparak üzerine çocuğunuzun en sevdiği oyuncakları dizebilir ve yine ilgi alanlarına uygun bir tablo ile güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Eğlenceli Çocuk Yatak Örtüsü Modelleri

5Oda süslemeleri

Odayı daha süslü ve hareketli hale getirmek için çeşitli süslerden yaralanabilirsiniz. Bu oda süslemelerine en güzel örnek çocuğunuzun isminin yazılı olduğu bir duvardır. İsminin etrafını ise flama ya da fırfırlı çocuk odası süslemesi ile çok daha sevimli hale getirebilirsiniz.

6Detaylara özen gösterin

Odada kullanacağınız kirli sepeti, oyuncak sepeti gibi detayları da mutlaka odanın genel temasına uygun şekilde seçmelisiniz. Örneğin hayvanat bahçesi teması belirlediyseniz hayvan figürlü sepetleri çocuk odası süslemesi olarak kullanabilirsiniz.

7En sevimli aksesuarlar..

Çocuk odası süslemesi modellerini güzelleştiren detaylar, aksesuarlarda yatar. Eğer bir kız çocuğunuz varsa yatağına konduracağınız harika bir cibinlik ile prenses odası görünümü yaratabilirsiniz. Bu tarz ufak dokunuşlarla çocuk odası dekorasyonunu bir üst noktaya taşıyabilmeniz mümkün.

çocuk odası süslemesi 3 çocuk odası süslemesi 4 çocuk odası süslemesi 5

çocuk odası süslemesi

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!