Çocuk Yemekleri Tarifi ve Önerileri

Çocuk yemekleri tarifi için birbirinden güzel öneriler için sayfanın sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1831

Çocuklar yemek konusunda seçici davranabiliyorlar. Özellikle sebze yemekleri konusunda inatçı olabiliyorlar. Çocuklara besleyici yemekler yedirmek hatta bazen yemek yedirmek problem olabiliyor. Çocuklara, onların seveceği türden yemekler hazırlayarak yemedikleri yemekleri de yedirebilirsiniz. Sizin için çocuk yemekleri tarifi hazırladık siz de kendi tariflerinizi bunlara göre oluşturabilirsiniz.

En Güzel Çocuk Yemekleri Tarifi

Çocuğunuz için çocuk yemekleri tarifi hazırlayacaksanız onun sevmediği yiyeceklere odaklanabilirsiniz. Çocuğunuz çorba seviyorsa sevmediği sebzeleri bu çorbaya karıştırarak farkında olmadan yemesini ve tadına alışmasını sağlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Erkek Bebek Fotoğrafları ve Fikirleri

1Meyveli Yoğurt Çocuk Yemekleri Tarifi

Çocuklar çoğu zaman meyvelerden uzak dururlar. Kivi, elma, armut gibi meyveleri pek tercih etmezler. Çocuğunuzun sevmediği bir meyve varsa ve bu meyveyi yemesini sağlamak istiyorsanız ona meyveli yoğurt hazırlayabilirsiniz. Bu meyveli yoğurdun içerisine onun sevdiği ve sevmediği meyveleri koyabilirsiniz. Sevdiği meyvelerin tadını çıkarırken sevmediği meyvelerin de tadına bakacak belki hiç yemediği ama sevmediği bir meyve varsa onu da sevmeye başlayacaktır.

2Sebzeli Çorba

Çocuğun seveceği yemekler yapmak her zaman kolay olmuyor. Çocuklar bazen hiç tadını bile bilmedikleri bir sebzeyi sırf görüntüsü ya da kokusu yüzünden yemeyi reddedebiliyorlar. Çocuğunuz çorba içmeyi seviyorsa, sevmediği sebzeleri çorbaya ekleyerek tüketmesini sağlayabilirsiniz. Sevmediği sebzeleri çok fazla koymamaya özen gösterin aksi takdirde kokusunu alıp çorba içmekten vazgeçebilir. Her yaptığınız çorbaya farklı sebzeler koyarak kendinize çocuk çorbaları tarifi oluşturabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan Bebek Emzirme Yöntemleri ve Pozisyonları

3Sebzeli Makarna Çocuk Yemekleri Tarifi

Makarnayı sevmeyen çocuk yoktur desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Çocuğunuzun fazla tüketmediği sebzeleri makarnaya da koyabilirsiniz. Makarnanın içinde sebzeler görünecektir ve yemek istemeyebilir. Böyle bir şeyle karşılaşmamak için sevimli bir sunum hazırlayabilirsiniz ayrıca sebzeleri küçük küçük doğramak da işe yarayabilir.

4Meyveli Minik Pizzalar

Çocuğunuzun meyve tüketmesini sağlamak için ona minik pizzalar hazırlayabilirsiniz. Bunun için biraz büyük boylarda kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Kurabiyelerin üzerine krema, vanilya ve pudra şekerini iyice çırptıktan sonra sürebilirsiniz. Bu karışımı sürebilmek için kurabiyelerin soğumasını beklemeniz gerekiyor. Ardından meyveleri keserek bu lezzetli pizzanın üzerine koyabilirsiniz. Bu tarifi çocuklar severek yiyorlar.

Mutlaka incele:  Kuru, Taze, Etli Bamya Çorbası Tarifi

5Peynirli Omlet Çocuk Yemekleri Tarifi

Çocuklar bazı durumlarda peynirden de pek hoşlanmayabiliyorlar. Sütten hoşlanmayan çocuklar genellikle peyniri de pek sevmiyorlar. Peynir sevmeyen bir çocuğunuz varsa ve ona peynir yedirmek istiyorsanız yaptığınız omletin içerisine biraz peynir ekleyebilirsiniz. Peynirli omlet peynir sevmeyen birçok çocuğa peynir sevdirmeyi başarabilmiş lezzetli ve kolay bir tariftir. Sabah kahvaltılarında ve öğle yemeklerinde omlet hazırlayabilirsiniz.

6Yumurtalı Sandviç

Sandviç çocukların severek yediği bir yiyecek. Çocuğunuz yumurtadan fazla hoşlanmıyorsa, ona yumurta yedirmenin bir yolu da sandviç hazırlamak olabilir. İçerisinde bol malzeme bulunan bir sandviçe ek olarak yumurta da ekleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz yumurtaya alışabilir. Başlangıçta bir yumurtanın yarısını koymak işe yarayabilir.

Pratik ve Basit Yemek Tarifleri

Bazı günler yemek yapmak için fazla vakit olmayabiliyor. Böyle günlerde pratik yemek tarifleri hazırlayabilirsiniz. En güzel yemek tarifleri için Pratik ve Basit Yemek Tarifleri isimli yazımızı okumayı unutmayın.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!