Dantel Kollu Gelinlik Modelleri

2527

50’ler ve 60’larda oldukça popüler olan dantel kollu gelinlik modelleri kraliyet düğünü benzeri lüks organizasyonlar sayesinde tekrar moda oldu. Birbirinden şık farklı kesimli kollu gelinlik modelleri ve kimlerin bu modelleri tercih etmesi gerektiğini yazımızda bulabilirsiniz.

En Popüler Dantel Kollu Gelinlik Modelleri ve Öneriler

Dantel kollu gelinlik modelleri söz konusu olduğunda yarım kol, yetim kol ve uzun kol şeklinde tasarlanmış farklı yaka kesimlerine sahip gelinlikler akla gelmektedir. Bu geniş model yelpazesi içinden seçim yaparken tarz, fiziksel görünüm ve düğün konsepti de büyük önem taşımaktadır.

Mutlaka incele:  Prenses Gelinlik Modelleri

1Dantel uzun kollu, V yaka A kesim gelinlikler

Son zamanlarda ünlü kraliyet düğünlerinden esinlenerek tekrar trend olma imkanı bulan uzun dantel kollu gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilenleri A kesim ve V yaka tasarımlardır. Armut ve kum saati vücut tipine çok yakışan ve şıklık anlamında harika görünen bu gelinlikleri lüks salon düğünü, havuz başı organizasyonları ve otel düğünlerinde tercih edebilirsiniz.

2Güpür dantel kollu vintage gelinlikler

Vintage tarzda tasarlanmış gelinlikler genellikle balık etek ya da şifon gövdeli, güpür uzun kollu ve kayık yaka şeklinde dizayn edilmiştir. İnce ve zarif bayanların tercih etmesi gereken dantel kollu gelinlik modelleri arasındaki vintage tasarımlar düğün organizasyonu için tarihi mekanları seçenler için ideal. Zamansız şıklık için vintage gelinliğinizle üst kısmı kabartılmış topuzları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Saten Gelinlik Modelleri 2017

3Yetim dantel kollu gelinlik modelleri

Prensesler gibi bir gelinlik isteyenler için dantel yetim kollu modeller son yıllarda oldukça revaçta. Yetim kollu modellerde balık, prenses, A kesim, düşük omuzlu ve şifon modellerin hepsi yakışmaktadır. Bu gelinlik modellerini iri göğüslü ve geniş omuzlu bayanların tercih etmesi daha doğru olmaktadır.

4Kısa dantel kollu gelinlik modelleri

Kısa kollu gelinlik modellerinde genellikle dantel ya da saten kumaşlar kullanılmakta ve kısa dantel kollar açık ya da kapalı yaka tasarımlarıyla birleştirilmektedir. Saten, prenses, kısa dantel kollu gelinlik modelleri daha çok otel düğünleri için tercih edilirken, romantik kır düğünü yapmayı düşünenlerin A kesimli kapalı yaka kısa kollu gelinlik seçmesi daha uygun olmaktadır.

Mutlaka incele:  Renkli Gelinlik Modelleri Yeni Trendler Arasında

5Cepken tarzı dantel kollu gelinlikler

Dikkatleri kol ve omuz bölgesine çekmek isteyen bayanlar için cepken tarzı dantel kollu gelinlik modelleri oldukça uygundur. Bu gelinlikler sonbahar kır düğünlerinde tercih edilebilir. Ayrıca fazlalıkları olan bayanların daha zarif görünmesini sağlayacaktır.

6İspanyol tarzı dantel kollu kabarık gelinlik modelleri

Dantel kollu kabarık gelinliklere vintage ve tarihi bir hava kazandıran İspanyol kesim kollar son yıllarda gelinlik tasarımcıları tarafından sıklıkla kullanılıyor. Masalsı bir düğün organizasyonu için bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Dantel Gelinlikler İçin Öneriler

Dantel ve güpür gelinliklerde sıklıkla şıklık ve hoş görüntü için kullanılmaktadır. Bu nedenle dantel detaylı gelinlikler gelin adayları tarafından çokça tercih edilmektedir. Eğer dantel gelinlik seçmek için öneri arayışındaysanız ‘Güpürlü Gelinlik Modelleri’ başlıklı yazımızı mutlaka okuyun.

dantel-kollu-gelinlik-modelleri-2 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-3 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-4 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-5 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-6 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-7 dantel-kollu-gelinlik-modelleri-8

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!