En Güzel Diş Buğdayı Partisi Süsleme Örnekleri

Diş buğdayı parti için birbirinden güzel fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

1421

Anne ve babalar için çocuklarıyla ilgili her gelişim çok önemlidir. Bebekler 4. aydan itibaren diş çıkartmaya başlayabilirler. Diş çıkartma her bebekte farklı görülebilir. Bebek ilk dişini çıkarttığında diş buğdayı partisi verilir. Bu partiye eş-dost davet edilir ve bebeğin ilk dişini çıkartması kutlanır. Siz de bebeğiniz için bir parti verecekseniz ve diş buğdayı partisi süsleme ile ilgili yardıma ihtiyacınız varsayazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Diş Buğdayı Partisi Süsleme için Harika Fikirler

Diş buğdayı partisi süsleme anne ve babaların çok önem verdiği bir konudur. Diş buğdayı partisi bebeğin ilk dişini çıkartmasını kutlamak ve sağlıklı büyümesi, rızkının bol olması gibi dilekleri iletmek için aile ve arkadaşlarla yapılan bir partidir. Aslında çok eski bir gelenektir. Eskiden diş buğdayı partilerinde sadece Kuran okunurdu. Son yıllarda hem dualar ediliyor hem de eğlenceli anlar yaşanıyor.

Mutlaka incele:  Diş Buğdayı Pastası Nasıl Yapılır?

1 İkram Masası

Erkek bebeğiniz için masa süslemek istiyorsanız mavi renkler kullanabilirsiniz. Koyu ya da neon mavi göz yorucu olabilir ama açık mavi ve mavinin farklı tonlarını kullanarak güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Beyaz renk de mavi ile uyumlu olduğu için hoş bir görüntü sağlayacaktır. Kız bebeğiniz için de pembenin tonlarını kullanabilirsiniz.  Diş buğdayı partisi için “diş” temalı ikramlıklar ve süsler hazırlayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Diş Kurabiyesi Tarifi ve Süslemesi

2Parti Setleri

Diş buğdayı partiniz için parti setleri alabilirsiniz. Parti malzemeleri satan mağazalardan diş buğdayı partinizde kullanabileceğiniz setler bulabilirsiniz. Diş buğdayı partisine özel üretilmiş setlerden satın alabileceğiniz gibi çizgi film ya da film temalı bir diş buğdayı seti alabilirsiniz. Çatal,kaşık,bıçak,bardak gibi malzemeler evinizde yetersizse bu parti setlerinden temin edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Diş Buğdayı Partisi Nasıl Yapılır?

3Diş Buğdayı Parti Pastası

Pasta, partilerin olmazsa olmazıdır. Diş buğdayı partinize gelenlere pasta ikram etmek istiyorsanız bu partiye uyumlu süslenmiş bir pasta hazırlatabilirsiniz. Şeker hamuru kullanılarak çok güzel süslemeler yapılabiliyor. Farklı diş buğdayı pasta modelleri arasından seçiminizi yapıp sipariş vererek parti masanızı çok güzel bir pasta ile süsleyebilirsiniz.

Diş Buğdayı Partisi Malzemeleri Nelerdir? 

Pek çok partide olduğu gibi diş buğdayı partisinde de bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Diş buğdayı partisi hazırlıkları yapıyorsanız Diş Buğdayı Partisi Malzemeleri Nelerdir? isimli yazımızdan diş buğdayı partisi için malzeme listesi alabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!