En Güzel Doğum Günü Afişleri

Birbirinden güzel doğum günü afişleri fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

2131

Doğum günü hazırlıkları artık sadece mekan süsleme, pasta hazırlıkları, animatör kiralama gibi şeylerden oluşmuyor. Özellikle son yıllarda doğum günü afişleri sık sık yapılıyor. Bu afişler daha çok küçük çocuklar için yapılsa da büyükler de eğlenmek amacıyla bu afişlerden yaptırabilir.

Birbirinden Güzel Doğum Günü Afişleri

Doğum günü afişleri hem anı olarak saklamak için hem de ortamı biraz daha süsleyip doğum günü sahibine uygun bir hale getirmek için tercih ediliyor. Bu afişleri bilgisayar ortamında hazırlamak da mümkün. Doğum günü afişi hazırlama ile ilgili bilgi almak için yazımızın devamını okuyun.

Mutlaka incele:  Evde Bebek Doğum Günü Süslemeleri Yapımı

1Doğum Günü Afişleri Nasıl Bir Kağıda Basılmalı?

Doğum günü afişini kuşe kağıda basmak daha doğru olacaktır. Normal kağıtlarda renkler parlak ve dikkat çekici çıkmaz hatta soluk bile görünebilir. Doğum günü afiş baskı için kuşe kağıt en uygunudur. Kuşe kağıtlar film afişlerinde de kullanılmaktadır.

2Doğum Günü Afişi Nasıl Tasarlanır?

Doğum günü afiş tasarlama, daha çok fotoğrafçıların yaptığı bir şeydir. Fotoğrafçılar, bu tarz işleri kolaylıkla yapabilirler. Fotoğrafçıya gidip nasıl bir afiş yaptırmak istediğinizi anlatmanız yeterli. Fotoğrafçı, sizin isteklerinize göre Photoshop aracığıyla güzel bir tasarım yapabilir. Eğer kendiniz de Photoshop kullanmayı biliyorsanız afiş tasarlayabilirsiniz ancak profesyonel bir afiş için bir fotoğrafçıdan ya da iyi düzeyde Photoshop kullanabilen birinden yardım alabilirsiniz.

3Afiş Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğum günü afiş tasarımı yaparken, afişle ve doğum günüyle alakasız şeyler eklemekten kaçınmalısınız. Afiş, doğum gününü vurgulamalı ve doğum günü olan kişiye özel olmalı. Mümkünse, sadece doğum günü olan kişinin fotoğrafını koyun. Afişe onun sevdiği şeyleri ekleyebilirsiniz. Bir çocuk için afiş tasarlıyorsanız onun sevdiği renkleri, sevdiği masal ve çizgi film kahramanlarını afişe ekleyebilirsiniz. Ayrıca doğum gününün kutlanacağı yeri ve tarihi de afişe ekleyebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Bebek Doğum Günü Parti Bardakları

4Afiş Şablonları Nasıl Bulunur?

Doğum günü afiş şablonları internette kolayca bulunabilir. Orta düzeyde Photoshop biliyorsanız internette bulduğunuz şablonları kendinize göre değiştirebilirsiniz. Fazla süslenmemiş, sade afişleri kendi isteğinize göre değiştirmek çok daha kolay olacaktır. Mümkün olduğunca doğum günü olan kişiye uygun bir şablon bulursanız bunun üzerinde değişiklik yapmak çok daha kolay olacaktır.

5Afiş Çeşitleri

Resimli doğum günü afişleri en çok kullanılan afişlerdir. Bu afişler ileride size anı olarak da kalabilir ayrıca sosyal medyaya koymak istiyorsanız üzerinde resim olan afişler daha güzel görünecektir. Resimli doğum günü afişleri hazırlamak oldukça kolaydır. Afişin odağına resmi koymanız gerekir. Burada önemli olan doğum günü sahibine vurgu yapmaktır. Resmin etrafına çerçeve yaparak daha çok vurgulayabilirsiniz. Kullandığınız resmin kaliteli bir resim olmasına da dikkat etmelisiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Günü Tabak Bardak Modelleri

6Poster Tasarımı

Doğum günü poster tasarımı orta derecede Photoshop kullanmayı bilen herkes tarafından yapılabilir. Kafanızda bir şablon belirlerseniz posteri çok daha kolay yapabilirsiniz. Doğum günü sahibinin bu posterden haberi varsa ona sorarak ya da anne-babasından, yakın arkadaşlarından bilgi alarak güzel bir poster hazırlayabilirsiniz.

7Bebek İçin Afiş Hazırlama

1 yaşına girecek bir bebek için afiş hazırlayacaksanız afişe mutlaka bebeğin bir fotoğrafını koymanızı öneriyoruz. Bu, doğum gününe katılacak kişileri de heyecanlandıracaktır. Ayrıca doğum günü mekanını süslerken afişleri kullanarak sevimli bir görüntü yaratabilirsiniz. Afişlerden biraz fazla bastırırsanız afiş isteyenlere de bu güzel afişleri dağıtabilirsiniz.

İlginç ve Farklı Doğum Günü Sürprizleri

Doğum günü partisi hazırlamak eğlenceli bir iştir. Özellikle sürpriz bir doğum günü partisi hazırlamak çok daha eğlencelidir. Doğum günü sahibini şaşırtmak ve akla gelmeyen farklı bir sürpriz hazırlamak istiyorsanız sizin için hazırladığımız İlginç ve Farklı Doğum Günü Sürprizleri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!