Doğum İkramları

4571

Doğum yapıldıktan sonra ailenin yakınları hastaneye ziyarete gelirler. Ziyarete gelen insanlara bazı ufak ikramlar hazırlamak hoş bir ayrıntı olabilir. Doğumunuz planlı bir doğumsa bir organizasyon şirketiyle çalışarak ya da evde kendiniz bir şeyler hazırlayarak lezzetli doğum ikramları sunabilirsiniz.

Doğum İkramları için Harika Öneriler

Doğum ikramları, doğumdan sonra hastaneye ya da eve bebeği, aileyi ziyaret etmeye gelen misafirler için hazırlanır. Doğumunuz planlıysa doğum ikramlarınızı önceden hazırlayabilirsiniz ama doğum planlı değilse son anda ikram hazırlamak zor olacaktır. Böyle bir durumda doğumdan sonra eve ikramlar göndermeleri için bir organizasyon şirketi ile anlaşabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Doğum Hikayesi Video Çekimi Nedir?

1Doğumda Hastanede İkram Edilecekler

Hastane bebek odası ikramları için pek çok seçeneğiniz var. Hastaneye gelecek misafirlerinize dağıtmak üzere bütçenize uygun ikramlıklar hazırlayabilirsiniz. İsterseniz çikolata, lohusa şerbeti, zemzem suyu, kurabiye gibi ikramlar hazırlatabilirsiniz, isterseniz de biraz daha maliyetli olabilecek küçük sandviçler, kanepeler yaptırabilirsiniz.

2Bebek Görmeye Gelenlere Ne İkram Edilir?

Hastane ortamında bebek görmeye gelenlere çok fazla ikram hazırlamanıza gerek yok. Ağızlarını tatlandırmak ve gelenlere bir şeyi ikram etmeden göndermemiş olmak için küçük çikolatalar hazırlatabilirsiniz, isterseniz şeker hamuru ile süslenmiş lezzetli kurabiyeler de ikram edebilirsiniz. Evde bebek görmeye gelenlere ise isterseniz kendi hazırladığınız ikramlık yiyeceklerden verebilir isterseniz de bir organizasyon şirketiyle anlaşarak onlara ikramlıklar hazırlatabilirsiniz. Yeni doğan bebek hastane ikramları arasında en popüler olanlar çikolata ve lohusa şerbetidir.

Mutlaka incele:  Ahşap Doğum Panosu Yapımı ve Modelleri

3Doğumdan Sonra Eve Gelenlere Ne İkram Edilir?

Lohusa olduğunuz için doğumdan sonra eve gidip ikram hazırlayamazsınız ama aileniz, sevdikleriniz ve arkadaşlarınız misafirleriniz için ikramlık bir şeyler hazırlayabilir. Kek, kurabiye, börek, minisandviç gibi yiyecekler hazırlanabilir. Daha önce doğum yapmış arkadaşlarınızdan doğum ikramları tavsiye ve önerilerini de alabilirsiniz.

4Doğumda Hastanede Verilen Hediyeler

Hastanede ikramlıkların yanı sıra bebek görmeye gelenlere hediye de verilebilir. Bu hediyeler genellikle magnetler, çerçeveler, küçük süsler, biblolar olur. Zevkinize ve bütçenize göre hediyeler dağıtabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Lohusa Sepeti Nasıl Yapılır? En Güzel Lohusa Sepeti Örnekleri

Hastane Süsleme Seti Nelerden Oluşur?

Hastane odanızı isterseniz kendiniz de süsleyebilirsiniz. Hastane süsleme seti satın alarak uygun bir bütçe ile hastane odanızı istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Hastane süsleme setleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için Hastane Süsleme Seti Nelerden Oluşur? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!