Doğum Paketi Nedir? İçinde Neler Bulunuyor?

1854

Doğum paketi, sigorta şirketlerinin ya da özel hastanelerinin doğum masraflarını karşılamanız için uygulamaya soktuğu paket türüdür. Bazı paketlerin içerisine hamilelik süresince yapılan testler, doğum ve doğum sonrası bazı ayrıcalıklar da dahil olur.

Doğum Paketi Nedir?

Özel hastanelerde doğum yapmak maliyetli olabiliyor. Sigorta şirketlerinin ve bazı hastanelerin sunduğu doğum paketi sayesinde doğumunuzu daha az maliyetle yapabilir ve kendinizi de sigortalayabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Yeni Doğan İhtiyaç Listesi

1Doğum Paketleri Nasıl Yapılır?

Doğum paketlerinden birini satın almak için internet üzerinden çeşitli siteleri inceleyebilirsiniz. Bazı sitelerde farklı sigorta şirketlerinin ve hastanelerin sunduğu doğum paketleri bir arada sunulmaktadır bu paketlerden size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

2Doğum Paketleri Her Şehirde ve Her Hastanede Geçerli Oluyor mu?

Doğum paketleri maalesef her şehirde ve her hastanede geçerli olmuyor. Sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastanelerden birini tercih etmeniz gerekiyor. Belli başlı bazı şehirlerdeki anlaşmalı hastanelerden birinde doğum yapmanız gerekiyor.

Mutlaka incele:  Doğum İkramları

3Doğum Paketini Ne Zaman Satın Almalıyım?

Doğum paketini satın almanız için belirli bir hamilelik haftasında olmanıza gerek yok. Erkenden satın alabilirsiniz. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda bile sigorta şirketlerinden birine üye olabilirsiniz. Sigorta şirketlerinde taksit imkanı olduğu için erkenden üye olursanız doğuma kadar taksitlerin büyük kısmını bitirmiş olursunuz.

4Doğum Paketlerinin İçeriği Nasıldır?

Doğum paketine ödediğiniz fiyata göre içerikleri değişiyor. Yüksek fiyatlı bir doğum paketi satın alırsanız daha ayrıcalıklı olacaktır. Klasik bir doğum paketinde genellikle normal ya da sezeryan doğum, 2 günlük oda ve refakatçi, bebeğinizin doktor tarafından yapılacak ilk muayenesi, ilk aşısı, topuğundan kan alımı ve belli bir miktar acil durum teminatı veriliyor.

Mutlaka incele:  En Güzel Suda Doğum Fotoğrafları

5Doğum Paketlerinde Doğum Sonrası Hangi Hizmetler Veriliyor?

Yüksek fiyatlı doğum paketi doğumdan sonra bebeğinizin 10 doktor muayenesi, diyetisyen görüşmesi, doğum sonrası rutin kontroller, doğum sonrasında anne için cilt bakımı ve bölgesel zayıflama hizmetleri de veriliyor. Tabii ki bu hizmetler her pakete dahil değil.

Hamileyken Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Fiyatları

Doğum paketi bilgilerinden sonra Doğum sigortasıyla ilgili bilgi almak, kapsama alanlarını incelemek ve fiyatlarını öğrenmek için Hamileyken Doğum Sigortası Nedir? Doğum Sigortası Fiyatları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!