Doğuma Hazırlık Çantası Nasıl Hazırlanır?

Birbirinden güzel doğum fikirleri için yazının sonundaki galeriye mutlaka göz atın! Sayfanın sonundaki ilgili içeriklerimizden daha fazla ilham almanızı tavsiye ederiz.

960

Hamileliğinizin 8. ayından itibaren doğuma hazırlık çantası mutlaka tamamlanmış olmalı. Evde en kolay ulaşabileceğiniz yerde durmalı. Dışarıya çıkarken de mümkün olduğunca yanınıza almalısınız. Doğuma hazırlık çantası eksiksiz olursa kendinizi daha huzurlu hissedersiniz. Bebek gecenin bir yarısı ya da siz sinemadayken dünyaya gelmeye karar verebilir. Bu yüzden doğuma hazırlık çantanız hazır olursa “Acaba evde bir şey unuttuk mu?” paniğine kapılmazsınız.

Doğuma Hazırlık Çantası İçinde Olması Gerekenler

Doğuma hazırlık çantası hazırlamak hamileliğin tatlı telaşlarından birisidir. Doğuma gittiğinizde hiç bir şeyi unutmadığınızdan emin olmak için çantanızı tekrar bir gözden geçirmeyi ihmal etmeyin.

Mutlaka incele:  Lohusa Sepeti Nasıl Yapılır? En Güzel Lohusa Sepeti Örnekleri

1Gecelik

Hastaneler standart olarak her doğum yapan kadına gecelik verir. Ancak hem kendinizi daha iyi hissetmeniz için hem de ziyaretçilerinize daha şık görünebilmek için mutlaka bir doğum hazırlık çantasına bir gecelik koyun. Yanınıza en az 2-3 tane gecelik alın. Bebeğinizi rahatça emzirebilmek için düğmeli modelleri tercih edebilirsiniz.

2Sabahlık

Üşümemek için ve sabah kalktığınızda hastanede rahatça yürümek için doğuma hazırlık çantası hazırlarken sabahlık koymayı unutmayın.

3Terlik

 

Doğuma hazırlık çantası hazırlarken 2 tane terlik almayı unutmayın. Biri ıslak diğeri kuru zeminlere uygun terlikler alabilirsiniz. Olası kazalara engel olmak için terliklerin altının kaymamasına özen gösterin. Ne kadar temiz olursa olsun hastaneler enfeksiyona açıktır. Bu nedenle atabileceğiniz havlu terlikler de alabilirsiniz. Eğer lohusa kadınlar için özel süslenen terliklerden alacaksanız eve döndüğünüzde terliği yıkmadan kullanmayın.

Mutlaka incele:  Doğum Hediyesi Fikirleri için Etkileyici Öneriler

4Kişisel Bakım Ürünleri

Hastanedeyken kişisel bakımınızı aksatmamak için bakım ürünlerinizi yanınıza alabilirsiniz. Evde kullandığınız ürünleri küçük bir çantaya koyarak yanınızda götürebilirsiniz. Diş macunu, diş fırçası, sabun, şampuan, ayak kremi, el kremi, dudak nemlendiricisi, tırnak makası gibi kişisel bakım için olmazsa olmaz nitelikteki bakım ürünlerinizi bu küçük çantaya koyabilirsiniz. Ayrıca kontakt lens kullanıyorsanız lens kabınızı, lens solüsyonunuzu ve mümkünse yedek lensinizi de almayı unutmayın. Fotoğraf çektirirken kendinizi daha iyi hissetmek için bebeğinize zarar vermeyecek paraben içermeyen, anti alerjenik makyaj malzemelerinizi yanınıza alabilirsiniz.

5İç Çamaşırı

İç çamaşırı kişisel sağlık için oldukça önemlidir. Doğumdan sonra hastanede kalacaksanız doğuma hazırlık çantası içinde mutlaka bolca iç çamaşırı bulundurun. Bebeğinizi emzirirken rahat etmeniz için emzirme sütyeni ya da emzirme atleti gibi iç çamaşırları da satın alabilirsiniz. Ayrıca meme ucu pedleri  ve hijyenik ped de almayı unutmayın.

Mutlaka incele:  Doğum İzni Nedir? Nasıl Alınır? Ne kadar Sürelidir?

6Para ve Evraklar

Evden çıkarken cüzdan, para çok nadir unutulsa da o telaşla para, kimlikler unutulabilir. Bu nedenle çantanızda bir miktar para bulundurmayı ve hastaneyle ilgili evraklarınızı da doğuma hazırlık çantası içinde hazırda tutmayı unutmayın.

7Şarj Makineleri

Telefonunuzun, tabletinizin, fotoğraf makinenizin şarj makinelerini unutmayın. Kimse hastanede telaş içinde şarj makinesi aramak istemez. Özellikle sevdiklerinizle iletişim kurmak için ve fotoğraf çekebilmek için dolu bir şarj önemlidir. Şarj makinelerinizi mutlaka yanınıza alın.

8Bebek Kıyafetleri

Doğuma hazırlık çantası için olmazsa olmazlardan biri de bebek kıyafetleridir. Hastanede bebek bezi derdiniz olmayacaktır ama bebeğinizin giyebileceği kıyafetleri mutlaka yanınızda bulundurun.

Bebeğiniz İçin Kıyafet Önerileri

Bebekler için üretilmiş bir çok kıyafet var. Birbirinden şirin bu kıyafetlerin arasında seçim yapmak sizi zorlayabilir. Birbirinden şirin bu kıyafetler size biraz fikir verebilir. Ayrıca gelen misafirlerinize dağıtmak için Bebek Kurabiyesi Yapımı ve Modelleri yazımıza bakabilirsiniz.

1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-8 1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-9 1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-3 1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-4 1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-7  1 yaş erkek bebek doğum günü kıyafet-10

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!