Düğün hazırlıkları evlenecek çift için her ne kadar karmaşık ve yorucu geçse de çiftin yakınları da bu hazırlıktan nasibini alır. Gelinin kız kardeşi de en büyük sorumluluk sahiplerindendir. Peki gelinin kız kardeşi düğünde ne tür elbise tercih etmeli?

Peki gelinin kız kardeşi düğüne ne giymeli?

Özellikle gelin için çok önemli olan ve sorunlar oluştuğunda gelini sakinleştiren, birçok yapılması gereken işi halleden ve işin eğlenceli kısmının görülmesini sağlayan gelinin kız kardeşi, düğün için önemli kişilerden biridir.

Mutlaka incele:  En Güzel Süveter Modelleri ve Yapılışları

2. Düğünde daha modaya uygun olmalıyım diyen gelin kız kardeşleri de kısa elbise modellerini tercih edebilir.

Gelinin kız kardeşi gençse uzun abiyeler yerine daha modaya uygun, cool ve rahat kısa elbiseler tercih edebilir. Özellikle son dönemde moda olan küçük elbiseler, bu tür özel günler için son derece ideal. Elbette çok önemli olan düğün gününe yakışır kısa elbise modelleri arasından seçim yapmanızda fayda var. Düşük omuzlu, desenli, çan etekli ya da straplez kısa elbiselerle harika görünebilirsiniz. Çok hareketli bir elbise tercih ettiyseniz balerin topuzu iyi bir seçim olabilir. Düz straplez bir elbise giyecekseniz dalgalı açık saçlar ile harika görünebilirsiniz. Daha fazla kısa elbise modeli fikirleri için Kısa Düğün Elbiseleri başlıklı yazımız tam size göre.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!