Düğünlerde Çalınan Oyun Havaları Listesi

2529

Geleneksel Türk düğünlerinin olmazsa olmazlarından biridir oyun havaları. Müzik açılır, gelin-damat ve tüm konuklar piste çıkıp dans eder, eğlenirler! Bu yazımızda, eğlenceli bir düğün, unutulmaz dans gösterileri ve bol kahkaha için düğünlerde çalınan oyun havaları listesi hazırladık.

Eğlenceli Düğünlerin Sırrı; Düğünlerde Çalınan Oyun Havaları

Düğününüzde tüm sevdiklerinizle birlikte sınırsız dans keyfi yaşamanız için en güzel oyun havalarını sizin için listeledik. Düğünlerin olmazsa olmazı oyun havaları ile siz de unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

Mutlaka incele:  En İyi Teknede Düğün Fikirleri - Teknede Düğün Fiyatları 2016-2017

1Misket, Çiftetelli, Pınarbaşı Burma Burma…

En hareketli, herkesin içini kıpır kıpır yapıp oynama isteği yaratacak düğünlerde çalınan oyun havaları denilince akla misket, çiftetelli gibi şarkılar gelir.

3Çekirgeyi Salıverdim Çayıra, Çayıra…

Oğuz Yılmaz’ın sevilen şarkısı Çekirge, yıllardır düğünlerin eskimeyen, modası geçmeyen şarkılarındandır.

4Kolbastı!

Bir döneme damgasını vuran Kolbastı, hala düğün müzik listelerinde yerini koruyor.

5İstanbul Hovardası, Hayde Li Li Yar, Bu Fasulye…

Ankaralı Namık’tan İstanbul Hovardası, Ata Demirer’den Bu Fasulye, Fatih Ürek’ten Hadi Hadi düğünlerde çalınan oyun havaları söz konusu olunca akla ilk gelen parçalardandır.

6Rakkas, Salla Salla, Kara Üzüm Habbesi…

Sezen Aksu’dan Rakkas, Hasan Yılmaz’dan Salla Salla ve İbrahim Tatlıses’ten Kara Üzüm Habbesi ile düğününüzde eğlenceli anlar yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Çıkarma Nasıl Yapılır?

7Kesik Çayır Biçilir Mi, Sular Soğuk İçilir Mi?

Bedia Akartürk’ün eşsiz sesiyle melodilere dökülen  “Kesik Çayır” türküsü düğünlerde çalınan oyun havaları arasında en sevilenlerdendir.

Tüm bu şarkılara ek olarak düğünlerde çalınan oyun havaları listenize Halkalı Şeker, Seni Yerler, Süt İçtim Dilim Yandı, La Bize Her Yer Ankara, Dinleyiverin Gari, Seni Anan Benim İçin Doğurmuş, Ben Seni Severim ve Bursa’nın Ufak Tefek Taşları gibi şarkıları da ekleyebilirsiniz.

düğünlerde çalınan oyun havaları düğünlerde çalınan oyun havaları düğünlerde çalınan oyun havaları düğünlerde çalınan oyun havaları düğünlerde çalınan oyun havaları

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır? Düğün Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Düğün organize etmek çok emek isteyen bir konudur. Bir organizasyon firmasıyla anlaşıp her detayı firmaya bırakabileceğiniz gibi, kendi düğün töreniniz için her detayı kendiniz de planlayabilirsiniz. Peki, düğün organizasyonu nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir? Bu konuda aklınızdaki tüm soruları yanıtlamaya hazırız. Düğün Mekanları Seçimi Nasıl Yapılır? ve Düğün Dekorasyon İçin Harika Öneriler yazılarımızı inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!