Duvak Seçimi İçin Altın Değerinde Öneriler

1270

Gelinliğin en önemli parçası olan duvaklar, karar verme konusunda özenli davranılması gereken bir kısımdır. Gelinliği tamamlayan ve hatta daha da güzel hale getiren en önem şey duvaktır ve duvak seçimi doğru yapıldığı takdirde kusursuz görünebilirsiniz. En az gelinlik kadar özenilmesi gereken duvağınızı doğru seçmenizde fayda var.

Peki duvak seçimi için nelere dikkat edilmeli?

Duvak seçimi yaparken, birçok faktör önemli olmaktadır. Duvağın boyu, takılış şekli, düğün teması ve mekanı ve son olarak gelinlik tarzın uyum sağlayan bir duvam seçimi yapılmalıdır.

Mutlaka incele:  Duvak Modelleri için Büyüleyici Öneriler

1Gelinliğin tarzına tam olarak uyum sağlamalı.

Düğün temasına uygun bir gelinlik seçtiyseniz kesinlikle duvağınızı da bu temaya ait bir modelden seçmenizde fayda var. Yani eğer bir kır düğünü için bohem tarzda bir gelinlik tercih ettiyseniz mutlaka ama mutlaka duvağınızın da bohem izler taşıyor olması gerekir. Duvak ve gelinlik aynı tarzı taşıdığında tam bir bütünlük oluşturabilir ve kusursuz görünebilirsiniz.

2Renk uyumu duvak seçimindeki en önemli kısımdır.

Seçtiğiniz gelinlik bembeyaz bir gelinlik iste duvağınızı kesinlikle kırık beyaz ya da krem renginde seçmemelisiniz. Gelinliğinizin rengi ile duvağınızın renginin tam olarak örtüşmesi büyük bir önem taşıyor. Her ne kadar beyaz renklerinin hepsi aynı görünse de ton olarak farklılıklar bulunabilir. Bunun için çok dikkat etmeli ve gelinliğiniz ile ton farkı bulunmamasına özen göstermelisiniz.

Mutlaka incele:  Gelin Duvak Modelleri Yüz Tipine Göre Nasıl Seçilir?

3Duvağın boyu da doğru bir görünüm için önem taşıyan bir konudur.

Seçeceğiniz duvağın boyu, gelinliğinizin modeli ile uyumlu olmalıdır. Örneğin kısa bir gelinlik tercih ettiyseniz upuzun bir duvak pek hoş bir görünüm sağlamayacaktır. Kabarık, uzun ve prenses modeline sahip gelinlikler için uzun duvak tercih edilmelidir. Balık formlu, kısa ya da midi gelinlikler için ise kısa duvaklar doğru bir seçim olacaktır.

4Duvaktaki detaylara dikkat etmenizde fayda var.

Dantel, boncuk, işleme, çiçek süslemesi gibi detaylara mutlaka dikkat edin. Bu detayların da yine gelinliğinizle uyum sağlaması gerekiyor. Örneğin minimal tarzda dümdüz, saten bir gelinlik tercih ettiyseniz kesinlikle dantel bir duvak tercih etmemelisiniz. Tamamen taşlı, dantelli, süslemeli bir gelinlik tercih ettiyseniz hareketli bir duvak yerine düz tül ya da uçlarında hafif danteller bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Tesettür Duvak Modelleri İçin Öneriler

5Duvağın takılış şeklini çok iyi ayarlamalısınız.

Düğününüzde nasıl bir saç modeli yaptıracağınıza karar verdikten sonra duvak seçimi yapmanızda fayda var. Çünkü duvak saç modelini ciddi anlamda etkiler. Eğer topuz yaptırmaya karar verdiyseniz duvağınız mutlaka topuzunuzun altından takılmalıdır. Böyle çok daha şık görünebilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakacaksanız duvağınızın kafanızın tepesinden takabilirsiniz. Çiçekli ya da taşlı bir taç takmayı tercih ediyorsanız duvağınız mutlaka düz ve sade bir model olmalı.

6Düğün mekanı duvak seçiminde büyük rol oynar.

Nasıl gelinliğinizi düğün mekanına uygun bir şekilde seçiyorsanız duvağınızı da aynı şekilde mekana uygun seçmelisiniz. Havuz kenarı, kumsal gibi bir yerde düğün yapacaksanız kesinlikle yerlerde sürünecek uzun duvaklardan uzak durmalısınız. Kısa duvaklar hem hareketlerinizi kısıtlamaz hem de şık görünür.

Duvak Seçimi İçin Modelleri

Duvak seçimi konusunda az çok fikir sahibi olduysanız, sizleri birbirinden güzel duvak modelleri ile baş başa bırakmak istiyoruz. İşte sizler için hazırladığımız duvak modelleri galerisi. Diğer yandan gelinlik seçimi konusunda fikir almak isterseniz Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi Rehberi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!