En Güzel El Yapımı Hediyeler

En güzel hediye fikirleri için yazının sonundaki ilgili içeriklere mutlaka göz atın!

2906

El yapımı hediyeler, sevdiklerimiz ve yakınlarımız için en özel hediyelerin başında gelir. El emeği göz nuru tüm armağanlar onların kendilerini özel ve önemli hissetmeleri için idealdir.

Tasarımı, Üretimi ve Sunumu Size Ait El Yapımı Hediyeler

Hediye edeceğiniz kişi kim olursa olsun, hediyeyi hangi vesile ile veriyor olursanız olun el yapımı hediye tasarımları sizi, zevkinizi ve sevginizi yansıtmak için birebir olacaktır.

Mutlaka incele:  Birbirinden Güzel Nişanlıya Hediye Fikirleri

1Sevgiliye el yapımı hediye hazırlama

Deniz kenarından veya ormandan toplayacağınız taşlardan yaratacağınız çeşitli hediyelerle sevdiklerinizin gönlünde taht kurmanız mümkün. Taşları isterseniz boyayın, isterseniz doğal renklerinde kullanın; kullanacağınız ürünü süsleyeceğiniz taşlar veya taşlardan sıfırdan yaratacağınız ürün başlı başına bir yaratıcılık örneği olacak.

2El yapımı hediye tasarımları nasıl yapılır?

Son yılların popüler trendlerinden kesik tişörtleri artık kolayca evde kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik hediye edeceğiniz bu tişörtlerle sevdikleriniz de sizi hatırlayacak; hem de modayı takip ederek.

Mutlaka incele:  Hediyelik Kitap Ayracı Yapımı, Modelleri ve Örnekleri

3Dondurma çubuklarının en kullanışlı hali

Yediğiniz dondurmanın saklayacağınız tahta çubukları veya içtiğiniz çayı karıştırdığınız kaşıkları biriktirerek bu orijinal hediyeyi ortaya çıkarabilirsiniz. Üzerini kaplayacağınız bir bisküvi kutusu yardımıyla sabitleyeceğiniz tahta çubuklar yepyeni ve kullanışlı bir kalemlik ortaya çıkmasını sağlayacak.

4Renkli düğmelerle yepyeni bir tarz

Arkadaşınıza alacağınız bir babeti kendi tarzınıza uygun olarak seçtiğiniz düğmelerle süsleyebilir, rengârenk ve farklı bir tarz elde etmesini sağlayabilirsiniz.

5Yaratıcı el yapımı hediyeler

Yuvarlak veya çiçek şeklinde keseceğiniz keçeleri farklı boyutlarda üst üste dikebilir, üzerine düğmelerle renkli desenler yaratabilirsiniz. Ortaya çıkardığınız dalları bir tel yardımıyla birleştirerek renkli ve eğlenceli bir buket haline getirebilirsiniz.

Mutlaka incele:  Asker Sevgiliye Hediye Olarak Ne Alınır? Hediye Fikirleri

6İlginç el yapımı hediyeler

Kullanılmayan bir araba lastiğini temizledikten sonra jantını çıkartabilir, aynı boyutta kestiğiniz bir suntayı bu bölgeye yerleştirebilirsiniz. El yapımı hediyeler için çevresini kaplayacağınız ince halatlar sayesinde şık ve uyumlu bir görünüm yaratmanız da mümkün.

Salça ve reçel kavanozlarını değerlendirin

el-yapimi-hediye-tasarimlari-6

Kış mevsimi ve yılbaşının yaklaşmasıyla kar ve kış temalı el yapımı hediyeler de popülerliğini artırmaya başladı. Reçel veya salça kavanozlarını saklayarak bu özel hediyeleri hazırlayabilirsiniz. Çevresine yapıştıracağınız küçük danteller, içine koyacağınız köpükten kar taneleri ve ekleyeceğiniz mini bir kozalak sayesinde yılbaşı öncesinde havaya gireceksiniz. Dilerseniz, Arkadaşa Hediye Fikirleri Listesi başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Değerli fikirlerinizi bekliyoruz!